خريد بليط هواپيما ايران اير
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است قالب وبلاگ
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 153
دیروز : 263
افراد آنلاین : 4
همه : 39873
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

سفر با قطار مزيت‌هاي فراواني را با خود به همراه دارد كه بيشتر اين مزيت‌ها را مسافراني كه اين وسيله نقليه را براي سفر انتخاب مي‌نمايند به آن واقف هستند. اما در اين بين برخي از امكانات قطار هستند كه اندك افرادي از آن‌ها آگاهي لازم را دارند. ما در اين مطلب علاوه بر پاسخ به سوالات بيان شده به اين امكانات نهفته خواهيم پرداخت.   

دوري از شلوغي و ترافيك جاده ها، سفر بدون در نظر گرفتن شرايط جوي مانند برف، باران و طوفان، بيم نداشتن از سقوط‌هاي بي مورد از جمله مزايايي است كه مي‌توان با تهيه بليط قطار در سفر آن را تجربه نمود. دلايل محبوبيت قطار در سفر‌هاي گوناگون چيست؟ به چه دلايلي قطار را به عنوان امن‌ترين وسيله نقليه مي‌شناسند؟ براي پاسخگويي به سوالات ذهني خود در اين مطلب با ما همراه باشيد.

سفر با قطار مزيت‌هاي فراواني را با خود به همراه دارد كه بيشتر اين مزيت‌ها را مسافراني كه اين وسيله نقليه را براي سفر انتخاب مي‌نمايند به آن واقف هستند. اما در اين بين برخي از امكانات قطار هستند كه اندك افرادي از آن‌ها آگاهي لازم را دارند. ما در اين مطلب علاوه بر پاسخ به سوالات بيان شده به اين امكانات نهفته خواهيم پرداخت.   

۸ مورد از امكانات قطار‌هاي مسافربري كه نمي‌دانيم


حمل بار بدون محدوديت

امكانات مختلفي در هنگام خريد بليط قطار عايد خريداران خواهد شد، حمل بار بدون محدوديت يكي از اين امكانات است. بسياري از مسافران در هنگام سفر با اتوبوس و هواپيما با ميزان بار قابل حمل مشكل خواهند داشت. بسياري از شركت‌هاي هواپيمايي با توجه به پرواز‌هاي داخلي و خارجي ميزان بار مشخصي را براي مسافران تعيين كرده اند.

در سفر‌هاي هوايي اگر بار بيش از حد مجاز باشد، مسافر بايد جريمه آن را پرداخت نمايد. در سفر با اتوبوس نيز مسافران هميشه دچار سردرگمي‌هاي فراواني بايت حمل بار مي‌شوند. اما در قطار مسافران براي حمل چمدان، كيف و بار‌هاي اضافه خود نياز به محدوديت ابعاد و كيلو نخواهند داشت. بار‌هاي بيش از ۷۵ سانتي متر را مي‌توان به بخش بار‌ها تحويل داد و در مقصد دريافت نمود. لازم به ذكر است، وزن بار نبايد بيش از ۲۰۰ كيلوگرم و ۲ متر باشد. با تهيه بليط قطار به ميزان بار خود در سفر فكر نكنيد.


براي خودرو شخصي خود بليط قطار تهيه كنيد!

در سفر با قطار اين امكان براي شما فراهم است تا براي خودرو شخصي خود خريد بليط قطار را انجام دهيد و آن را در مقصد با خود داشته باشيد. تصور كنيد، براي سفر به مشهد بايد هزينه بليط هواپيمايي را پرداخت نماييد كه بهاي بسيار زيادي را در بر خواهد داشت. اگر با ماشين شخصي هم به اين شهر سفر كنيد خستگي بسيار زيادي به تنتان مي‌ماند در اين مواقع قطار كار را براي شما بسيار آسان كرده است. حمل خودرو شخصي به شهر مورد نظر يكي از خدماتي است كه بسياري از مسافران از آن غافل هستند. به راحتي و بدون دردسر ماشين خود را با قطار حمل كنيد و در شهر مقصد استفاده نماييد. قطار وسيله‌اي ارزان با امكانات فراوان است كه ما از بخش عمده‌اي از آن بي خبريم.

 

۸ مورد از امكانات قطار‌هاي مسافربري كه نمي‌دانيم


غذاي خود را در قطار گرم ميل كنيد

غذا‌ها در هواپيما طعم دلچسبي ندارند. در اتوبوس نيز غذا‌ها بايد در بين راه فراهم شود. در اين مواقع براي تهيه غذاي هزينه بالايي را بايد پرداخت كنيد در صورتي كه كيفيت پاييني نصيبتان خواهد شد. شايد بگوييد در سفر با اتوبوس از غذا‌هاي خانگي استفاده مي‌كنيد، اما سوال اينجاست كه فضايي براي گرم كردن غذا وجود دارد. جواب صد در صد نه است.

چاره كار رزرو بليط قطاربراي سفر است. در سفر با قطار با استفاده از مايكروفرهاي تعبيه شده مي توانيد غذاي مورد نظر خود و همسفرانتان را گرم كنيد. لازم به ذكر است اگر تمايلي به غذاي خانگي نداريد،در هنگام رزرو بليط قطار مي توانيد غذاي خود را رزرو نماييد.

 

رزرو بليط قطار با غذا

همانطور كه گفتيم، اگر مايل مايل به غذاي خانگي نباشيد، در اين مواقع مي‌توانيد رستوران قطار را براي تهيه غذا انتخاب نماييد. غذا‌هاي قطار از كترينگ‌هايي با كيفيت بي نظير تهيه مي‌شود. كيفيت بالاي غذا‌هاي در قطار موجب رضايت اكثر مسافران شده است. اگر مايل به پيش غذا، دسر و نوشيدني هم باشيد در قطار اين امكان براي شما فراهم مي‌باشد. قيمت غذا در رستوران بسيار به صرفه مي‌باشد. علاوه بر قيمتي به صرفه منوي غذاي داخل قطار متنوع است.

استفاده از حمام و سرويس بهداشتي در قطار

در گذشته سيستم هاي بهداشتي مختلفي در قطارها وجود نداشت اما امروزه علاوه بر سرويس بهداشتي در برخي از حمام ها حمام نيز تعبيه شده است. اين امكانات مي تواند سفر با قطار را براي مسافران بسيار آسان و دلپذيرتر نمايد. اين امكانات هزينه هاي پاييني را در بر دارد. با تهيه بليط قطار ارزان مي توانيد امكاناتي بالا با قيمت پايين را در سفر تجربه نماييد.

بدون نگراني از وسيله هاي الكتريكي خود استفاده كنيد

در سفر با قطار نگران اتمام شارژ گوشي و لپ تاپ خود نباشيد در هر كوپه پريزهاي برق نهفته شده است كه مي توانيد به وسيله آن سيستم برقي خود را شارژ نماييد. در گذشته اين پريزها به صورت نمادين بودند و كارايي خاصي نداشتند. آيا با تهيه بليط هواپيما و خريد بليط اتوبوس مي توانيد از اين نوع امكانات استفاده نماييد؟

ارسال بار با قطار از درب منزل

شايد برايتان جالب باشد كه بدانيد محموله هاي باري خود را مي توانيد از طريق قطار انجام دهيد. شما مي توانيد از توشه بار درخواست كنيد كه محموله مورد نظر را از درب منزل تحويل بگيرد و به مقصد انتقال دهد. لازم به ذكر است بسته هايتان بيمه آتش سوزي و حوادث مي شوند.

 

خواندن كتاب و روزنامه در قطار

انسان هاي با فرهنگ و كتاب دوست بسيار زيادي در سراسر ايران وجود دارند كه با قطار به مسافرت هاي خود مي پردازند. شركت هاي حمل و نقل ريلي براي اين عزيزان تمهيداتي ديده است. شما مي توانيد در سفر با قطار به كتابخانه برويد و تمام مسير را با خواندن كتاب هاي مختلف خود را سرگرم نماييد. براي به همراه داشتن اين امكانات و تهيه بليط قطار به ادرسwww.tikban.com مراجعه كنيد. سايت تيك بان علاوه بر بليط قطار، بليط هواپيما و بليط اتوبوس به اقصي نقاط جهان را پشتيباني مي نمايد.

منبع: ۸ مورد از امكانات قطار‌هاي مسافربري كه نمي‌دانيم

امتیاز:
بازدید: 1845
برچسب:
:
[ 1398/9/24  ] [ ۰۸ ] [ platflya ]

شايد بسياري از مسافران، قطار را براي سفر خود انتخاب كنند و از همين رو براي خريد بليط قطار اقدام كنند.  يكي از مزيت هاي سفر با قطار عدم تشريفات در هنگام سوار شدن به قطار است كه نسبت به هواپيما از اين حيث بسيار راحتتر است.


اما اگر بعد از خريد بليط قطار، در هنگام آماده شدن و رفتن به ايستگاه راه آهن به هردليلي تعلل كرديد و از قطار جامانديد چه؟ آيا تا به حال از خود پرسيده ايد كه در صورت جاماندن از قطار چه اقداماتي بايد انجام دهيد؟ اگر در اين مقاله همراه ما شويد در اين مقاله دراين باره صحبت خواهيم كرد.


سفر باقطار از بسياري از جهات مي تواند مسافران را راضي نگه دارد چرا كه روند خريد بليط قطار آسانتر از خريد بليط هواپيما مي باشد.


در ثاني از محدوديت بار كمتري برخوردار است و تشريفات فرودگاهي ندارد. از همين رو قطارها به وسيله اي پر طرفدار تبديل شده اند كه از نظر قيمت نيز قابل مقايسه با هواپيما نيستند. هرچند قيمت بليط قطار در سالهاي اخير افزايش چشمگيري داشته است اما با توجه به امكانات ارائه شده و به خصوص در مقايسه با قيمت بليط هاي هواپيما بسيار ارزانتر و اقتصادي تر محسوب مي شود.


حال فرض كنيد از قطار جامانده ايد و ديرتر از ساعت معين حركت قطار به ايستگاه رسيده ايد. دراين صورت راهكار مناسب چه مي تواند باشد؟
 
اگر از قطار جامانديد، چه كنيد؟
در وهله اول بهترين كار اين است كه بعد از مراجعه به وب سايت تيك بان و خريد اينترنتي بليط قطار، زمان حركت را به خاطر بسپاريد. سپس نام ايستگاه راه آهن را از روي بليط خوانده و سعي كنيد نيم ساعت قبل از حركت قطار در ايستگاه حاضر باشيد. متوجه باشيد كه مسير منزل تا ايستگاه را در نظر گرفته و به موقع از خانه خارج شويد. 


اما اگر در صورت رعايت تمامي موارد بازهم گمان مي كنيد كه موفق نشديد به موقع به قطار برسيد، بهتر است رزرو بليط قطار را كنسل كنيد. اگر بليط قطار را به صورت آنلاين خريداري كرده ايد مي توانيد با مراجعه به وب سايت تيك بان بليط قطار را كنسل و لغو كنيد. اگر يكساعت قبل از حركت قطار موفق به لغو بليط خود شويد، پس از كسر مبلغ جريمه، مابقي هزينه بليط به شما عودت داده مي شود.

 

تاخير در سفر با قطار
اگر با تاخير به ايستگاه راه آهن برسيد، درواقع مانند آن است كه از قطار جامانده باشيد. در اين مواقع نيز بازهم بليط شما باطل شده است و ديگر قابل كنسل كردن نيست. بنابراين مي توانيد براي نزديكترين زمان بعدي اقدام به خريد بليط قطار نماييد تا بتوانيد به موقع به مقصد برسيد.


 قطعا خريد بليط قطار اينترنتي مي تواند به شما در صرفه جويي در زمان كمك شاياني نمايد. راهكار ديگر اينست كه خود را به سرعت به ايستگاه بعدي قطار برسانيد. براي اين كار مي توانيد از مسافت بين دو ايستگاه مطلع شويد سپس حركت كنيد. اگر موفق شويد خود را قبل از قطار به ايستگاه بعدي برسانيد مي توانيد با بليط خود سوار قطار شده و حركت كنيد. البته دقت كنيد اگر از قطارتندروي تهران مشهد استفاده مي كنيد، عملا اين كار بسيار سخت مي باشد.


سفربا قطار به خصوص به طور دسته جمعي و خانوادگي بسيار لذتبخش است بنابراين بهتر است اين اتفاق دوست داشتني و جذاب را با ديررسيدن به قطار ناخوشايند نكنيد. مي توانيد با يك برنامه ريزي درست نيم ساعت قبل از حركت قطار در ايستگاه حاضر شويد و يك سفر آرام و دلنشين را تجربه كنيد.


اگر قصد خريد بليط قطار تهران مشهد، بليط قطار رشت به تهران و يا هر مسير ديگري را داريد، مي توانيد به تيك بان مراجعه كنيد.

راهكارهاي مناسب در هنگام جاماندن از قطار

امتیاز:
بازدید: 1820
برچسب:
:
[ 1398/9/24  ] [ ۰۷ ] [ platflya ]

قطار با توجه به ايمني كه در سفر براي مسافران ايجاد مي كند، جز گزينه هاي هميشگي افراد براي سفر به شمار مي رود. ايمني تنها گوشه كوچكي از گزينه هاي انتخاب قطارهاي مختلف به شمار مي رود، هزينه مقرون به صرفه و امكانات بي نظير براي سفر از ديگر اين گزينه هاي تهيه بليط قطار براي سفرهاي دور و نزديك به شمار مي رود. اما در اين بين قطارها با توجه به نوع كاربري آن و انرژي هاي تامين شده به دسته بندي هاي مختلفي تقسيم مي شوند.

قطارهاي معروف دنيا را بيشتر بشناسيد + عكس

به گزارش افكارنيوز، هر يك از مسافران با توجه به نوع مسافرت پيش رو قطار مورد نظر را انتخاب مي نمايند. قطارها انواع گوناگوني دارند كه ما در اين مطلب تمامي آنها را مورد بررسي قرار مي دهيم. با مطالعه اين مطلب مي توانيد انواع قطارهاي معروف دنيا را از لحاظ نوع انرژي، كشور مورد استفاده و امكانات شناسايي كنيد. در اين مطلب علاوه بر شناسايي منبع معتبري از خريد بليط قطار را معرفي خواهيم كرد. در ادامه مطلب با ما همراه باشيد.

قطارهاي مغناطيسي را مي شناسيد؟

از پيشرفته ترين قطارهاي موجود در دنيا شروع مي كنيم، اين قطارها كه به قطارهاي سريع السير معروف شده اند، با پيشرفته ترين تكنولوژي هاي روز دنيا كار مي كنند. نمونه بارز اين نوع قطارها را بيشتر در ژاپن مشاهده خواهيد كرد.

 قطارهاي سريع السير كه بر روي خط هاي شناور مغناطيسي با سرعت 270 كيلومتري حركت مي كنند، اولين و مهمترين گزينه براي مسافراني است كه سرعت را سرلوحه سفر خود قرار مي دهند. اگر سرعت را در صدر سفرهاي خود قرار داده ايد، خريد و رزرو بليط قطارهاي سريع السير را در دستور كار قرار دهيد. در ادامه خطوط ريلي سريع ايران را معرفي خواهيم كرد تا با خيالي آسوده خريد بليط قطار خود را در اين نوع خطوط انجام دهيد.

2

نظريه جالب نشريه تايمز درباره قطارهاي سريع السير ژاپني

نشريه تايمز در اين باره كنايه اي به كشور ژاپن زد و گفت: ژاپني ها مي خواهد ركورد سرعت در جهان را به وسيله اين قطارها بشكنند ولي موفق نخواهند شد. قطارهاي سريع السير فقط گوشه اي از استعدادهاي ژاپني ها را شكوفا خواهند كرد.

جالب است بدانيد، اين ركورد در دست كشور فرانسه بوده كه در سال 2007 از خود به جاي گذاشته است. قطارهاي سريع السير كشور فرانسه با سرعتي بالغ بر 574 كيلومتر بر ساعت حركت مي كنند.فرانسه كماكان رتبه اول در اين زمينه را به خود اختصاص داده است. قطارهاي ديگري نيز وجود دارند كه مردمان جهان با تهيه بليط آن به مسافرت مي پردازند، يكي از اين قطارها مگلو است.

3

قطارهايي كه روي هوا حركت مي كنند

شايد از تيتري كه در سربرگ اين نوشته قرار داديم، تعجب كنيد، اما بايد بگوييم كه اين موضوع كاملا صحت داشته و قطارهايي وجود دارند كه روي هوا حركت مي كنند به اين نوع قطارها، مگلو مي گويند. ساختار قطار مگلو چگونه است؟ قطارهاي مگلو با انرژي مغناطيسي حركت مي كنند. شيوه كاركرد اين نوع قطارها به اين گونه است كه نيروي مغناطيسي قطارها را از روي دو ريل تعيين شده بلند كرده و با استفاده از موتورهاي خطي در نظر گرفته روي هوا هدايت مي شوند. اين نوع حركت باعث مي شود سرعت قطار به طور چشمگيري افزايش يابد.

قطارهاي سريع السير در ايران

قطارهاي مگلو با بيش از 200 كيلومتر در ساعت حركت مي كند. نمونه بارز قطارهاي سريع السير را مي توانيد در خط تهران مشهد ببينيد. خط ريلي تهران به مشهد يكي از خط هاي سريع السير ايران به شمار مي رود. براي آشنايي بيشتر با قطارهاي سريع السير در ايران مي توانيد به سايت تيك بان مراجعه كنيد. قطار اصفهان تهران و تهران به اصفهان يكي ديگر از خطوط ريلي سريع السير در ايران محسوب مي شود.

براي تهيه بليط قطار تهران مشهد به سادگي هر چه تمام تر كلمه tikban.com را تايپ كنيد و با مراجعه به سايت تيك بان بليط مورد نظر را خريداري كنيد. با اين قطارها سرعت و امكانات سفر خود را چندين برابر كنيد. امروزه قطارهاي مگلو در آلمان، فرانسه، آمريكا، چين و بسياري ديگر از كشورهاي دنيا مورد استفاده عموم قرار مي گيرند. سرعت قطارهاي مگلو در جاي جاي جهان با يكديگر متغير است. در برخي از اين نقاط سرعت مگلوها به 400 كيلومتر در ساعت مي رسد. براي آشنايي بيشتر با قطار سريع السير به مطلب آشنايي بيشتر با قطار فدك و امكانات لوكس آن مراجعه كنيد تا با امكانات بي نظير آن حيرت زده شويد.

4

چشم اندازهاي ريلي ايران در چه سالي تحقق مي يابد؟

از زماني (سال 1306) كه راه آهن ايران افتتاح شد، ساليان بسيار زيادي مي گذرد. راه آهن ايران در اين سال ها دچار تغييرات بسيار زيادي شده است. كشور عزيز ايران با تكنولوژي هاي روز دنيا همراه شد و خدمات جديدي را به هموطنان ارائه كرد. اين چشم انداز در خطوط ريلي در سال 1404 به تحقق خواهد رسيد به نوبه اي كه تمامي امكانات و سرعت روز دنيا را در ايران مشاهده خواهيد كرد.

با توجه به تحريم هاي گذشته قطارهاي كشور زمين گير شدند، اما ديري نپاييد با گردهم آوردن تكنولوژي هاي روز دنيا توسط مهندسان ايراني قطارها در خطوط ريلي دوباره شروع به حركت در سراسر ايران كردند. يكي از شركت هايي كه در اين زمينه بسيار به پيشرفت راه آهن و دور زدن تحريم ها كرد، شركت حمل و نقل ريلي هستيا است. اين شركت كه لوكوموتيوهاي خود را از سيستم هاي توربيني به ديزلي تغيير داد، قدم بزرگي در اين راه برداشت. با روي كار آمدن اين لوكوموتيوها هموطنان ايراني با خيالي آسوده به رزرو بليط قطار خود پرداختند. توليد لوكوموتيوهاي داخلي باعث كاهش قيمت بليط قطار شد.

5

دستاوردهاي ايستادگي

دستاوردهاي بسيار زيادي در اين زمينه عايد كشور ايران شد كه آنها را به اختصار بيان خواهيم كرد. كسب تكنولوژي قطارهاي سريع‌ السير، خودباوري در زمينه ريلي، كاهش مصرف سوخت، كاهش آلودگي هوا و افزايش ايمني از جمله دستاوردهاي كشور ايران در زمينه ايستادگي در برابر تحريم هاي راه آهن ريلي است. سايت تيك بان tikban.com علاوه بر بليط قطار، بليط هواپيما، بليط اتوبوس، رزرو هتل داخلي و خارجي را تحت پوشش قرار مي دهد. بليط وسايل نقليه مختلف خود را با تيك بان، تيك بزنيد.

منبع: قطارهاي معروف دنيا را بيشتر بشناسيد + عكس

امتیاز:
بازدید: 1648
برچسب:
:
[ 1398/9/24  ] [ ۰۷ ] [ platflya ]
[ ]
.: Weblog Themes By bigsite :.

درباره وبلاگ

خريد بليط هواپيما ايران اير
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
امکانات وب