خريد بليط هواپيما ايران اير
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است قالب وبلاگ
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 5012
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

واژه چارتر (Charter) در لغت به معني اجاره هواپيما و يا صندلي و در بعضي موارد اجاره كامل هتل و يا بخشي از اتاقهاي آن است. پرواز چارتر به پروازي گفته ميشود كه در آن كليه يا تعدادي از صندليها يك هواپيما توسط آژانسهاي مسافرتي اجاره گردد. در اين موارد به شركت هواپيمايي اجاره دهنده، چارتر دهنده و به آژانس اجاره كننده چارتر كننده اطلاق ميشود. اين نوع پرواز، بيشتر در مسيرهاي پر تردد مثل تهران – مشهد، تهران - كيش و ... كاربرد دارد و ممكن است براي يك مقطع بسيار كوتاه زماني و ايام خاص مثل ايام نوروز و يا براي مقاطع طولاني تر مثل تابستان يا حتي كل سال برنامه ريزي شده باشند.

ظرفيت صندلي هاي پرواز چارتري، هم در تورهاي گردشگري استفاده ميگردد و هم مستقلاً به فروش ميرسد. از آنجا كه اگر صندلي هاي اين پرواز پر نشود هزينه آن بر عهده آژانس هواپيمايي اجاره كننده (چارتر كننده) آن پرواز است، چنانچه صندليهاي آن خالي بماند، قيمت بليط آن ارزان تر ميشود تا زودتر به فروش برسند. بر اين اساس مهمترين مزيت در خريد بليت هواپيماي چارترشده براي تورهاي مسافرتي براي مسافران عمومي٬ قيمت ارزان آنها نسبت به قيمت واقعيشان در زمانهاي مشخص شده است؛ بنابراين براي يك مسافر٬ خريد بليط چارتر٬ مخصوصا در زمانهايي كه مسافرت عمومي در پايين ترين حد خود قرار دارند٬ فرصتي مغتنم است اما در ساير زمانها ممكن است حتي بليت چارتر شده با قيمت بيشتري به دست شما برسد.

مسئوليت حمل ونقل داخلي و بين المللي اشخاص و لوازم شخصي و يا كالا و مسئوليت بروز مشكلاتي مانند تاخير در پرواز، گم شدن بار مسافر٬ لغو پرواز٬ بروز حوادث غير مترقبه براي مسافرين و هواپيما و... در پروازهاي چارتري به عهده شركت هواپيمايي بوده و چارتر كننده پاسخگو نخواهد بود. بليط هاي چارتري در بيشتر موارد غيرقابل استرداد، كنسلي و تغيير در روز و ساعت هستند.

پرواز سيستمي

پرواز سيستمي يا پرواز برنامه اي، همان پروازهاي منظمي هستند كه شركت هاي هواپيمايي در برنامه هاي خود دارند. اين پروازها، برنامه و ساعت تعيين شده اي دارند و معمولاً براي دوره هاي طولاني مدت انجام ميشوند. اكثر پروازهاي خطوط هوايي مهم ايران، از جمله ماهان و ايران اير، به صورت برنامه اي به فروش ميرسند. نرخ بليط هاي پروازهاي سيستمي نسبت به بليت هاي پروازهاي چارتر، ثابت تر است و هزينه ي ناشي از پر نشدن صندلي هاي پروازهاي سيستمي و باقي ماندن صندلي هاي خالي، برگردن شركت هواپيمايي برگزار كننده ي اين پرواز است. همچنين معمولا قيمت بليت هاي سيستمي براي كودكان (۲ الي ۱۲ سال) با تخفيف ۵۰ درصدي همراه است.

بليط هاي پروازهاي سيستمي، هم توسط آژانسهاي مسافرتي و هم توسط خطوط و شركت هاي هواپيمايي در اختيار مسافران قرار مي گيرند و برخلاف بليط هاي پروازهاي چارتري، بليط هاي پرواز سيستمي مطابق با قوانين كنسلي سازمان هواپيمايي كشوري قابل استرداد با كسر جريمه يا تغيير روز و ساعت پرواز هستند. ميزان جريمه اين بليتها ارتباط بسيار نزديكي با زمان اعلام كنسلي از سوي مسافر و همچنين كلاس پروازي آن دارد، به صورتي كه هرچه به تاريخ و ساعت پرواز نزديكتر باشد، بر آن افزوده خواهد شد.

امتیاز:
بازدید:
[ ۲ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۰۲:۴۵ ] [ پاوه ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By bigsite :.

درباره وبلاگ

خريد بليط هواپيما ايران اير
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
امکانات وب