خريد بليط هواپيما ايران اير
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است قالب وبلاگ
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
همه : 5012
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

ايمپلنت دندان يك فرآيند چند مرحله اي است كه معمولا طي چند ماه انجام مي شود. در صورتي كه شما نيز دنداني داريد كه از دست رفته يا بايد كشيده شود، با اين روش ديگر لازم نيست نگران باشيد چرا كه اين گزينه لبخند زيبايي را به شما باز خواهد گرداند. ايمپلنت دندان جايگزين دندان هاي از دست رفته، پوسيده يا شكسته مي شود. با اين حال، اين روند يك شبه اتفاق نمي افتاد.

انجام ايمپلنت دندان شامل چندين مرحله است كه براي رسيدن به حداكثر درصد موفقيت درمان بايد با دقت طي شوند. در ادامه اين مراحل را توضيح خواهيم داد و اگر شما نيز به فكر كاشت دندان هستيد، دقيقا متوجه خواهيد شد كه براي رسيدن به اين هدف چه كارهايي بايد انجام شود.

C:UsersAryaDesktopرپرتاژموضوع 23j3.jpeg

مراحل انجام ايمپلنت دندان

قبل از اينكه فرآيند كاشت دندان را با جزئيات توضيح دهيم، به طور خلاصه مراحل اين درمان را در زير ذكر خواهيم كرد:

  • كشيدن دندان آسيب ديده (در صورت لزوم)
  • آماده سازي استخوان فك (پيوند استخوان) در صورت امكان
  • جراحي ايمپلنت دندان (جايگذاري)
  • رشد و التيام استخوان (اسئواينتگراسيون يا پيوند استخوان)
  • قرار دادن اباتمنت
  • تاج دندان دائمي

به ياد داشته باشيد كه كل اين فرآيند طي چندين ماه انجام مي شود. با اين روند طولاني، طبيعي است كه قيمت ايمپلنت دندان نسبت به ساير گزينه هاي ترميمي بالاتر باشد. اكنون بدون هيچ مقدمه اي، بياييد با جزئيات دقيق تر مراحل بالا را بررسي كنيم.

C:UsersAryaDesktopرپرتاژموضوع 222.png

مرحله اول: برداشتن دندان آسيب ديده

به طور كلي ايمپلنت دندان براي جايگزيني ريشه دندان با پايه هاي فلزي يا پيچ طراحي شده است. بهتر است اينگونه بگوييم كه ايمپلنت براي نصب، نيازمند يك فضا است. در بسياري از مواقع به دليل از دست دادن دادن دندان، فضاي خالي وجود دارد، اما در برخي موارد، دندان موجود (معمولاً دندان غير قابل ترميم) بايد كشيده شود.

پس از كشيدن دندان آسيب ‌ديده، در حدود چند هفته زمان لازم است تا اين ناحيه بهبود يابد.

مرحله دوم: آماده سازي استخوان فك

احتمالا مي دانيد كه ايمپلنت هاي دنداني به استخوان فك متصل مي شوند و براي همين جهت رشد به استخوان سالم نياز دارند. متأسفانه، هنگامي كه دنداني از دست مي‌رود، بافت استخواني كه ريشه دندان را نگه مي‌دارد شروع بازجذب در بدن مي كند.

علاوه بر اين، اگر دندان يا دندان هايي براي مدت طولاني از دست رفته باشند، استخوان نيز تحليل خواهد رفت.

پس، براي بازگرداندن استخوان سالم در محل ايمپلنت، دندانپزشك مي تواند يك روش نسبتاً ساده به نام پيوند استخوان را انجام دهد. او در اين فرآيند، استخوان كه معمولا مصنوعي است را در محل دندان از دست رفته قرار مي دهد. با گذشت زمان، استخوان مصنوعي با استخوان موجود تركيب شده و محل سالم تري براي ايمپلنت دنداني ايجاد شود.

توجه به اين نكته مهم است كه پيوند استخوان بخش مهمي از مراحل انجام ايمپلنت بوده و حدود 50 درصد از بيماران به آن نياز دارند، اما خوب قطعا هزينه و زمان بيشتري در روش كلي اين كار، اضافه مي شود.

مرحله سوم: قرار دادن ايمپلنت

اين بخشي از كاشت دندان است كه اكثر بيماران نگراني زيادي در مورد آن دارند. اما صادقانه بگوييم، نيازي به نگراني نيست. جراحي مدرن ايمپلنت دندان سريع و راحت بوده و با وجود يك دندانپزشك حاذق، قرار دادن ايمپلنت بسيار راحت تر از تصور شما خواهد بود.

بهتر است اينگونه توضيح دهيم كه امروزه با پيشرفت هاي عظيم در تكنولوژي، بسياري از برنامه ريزي ها و آماده سازي هاي مربوط به جراحي ايمپلنت دندان تقريباً از قبل انجام مي شود. اين يعني فرآيند واقعي كاشت ايمپلنت دندان فوق العاده دقيق و سريع است.

در اين مرحله، برش كوچكي در ابتداي كار در لثه زده شده تا استخوان فك در معرض ديد قرار گيرد. پس از آن، سوراخ ريزي در استخوان ايجاد و ايمپلنت در عمق آن نصب مي شود. دندانپزشك پس از اين كار، لثه را با دقت زياد از پشت بخيه مي زند.

توجه داشته باشيد كه فضاي دندان كشيده شده هنوز هم خالي است و دندانپزشك در اين ناحيه، پروتزهاي موقتي قرار مي دهد.

آيا ايمپلنت دندان درد دارد؟

دندانپزشك براي قرار دادن ايمپلنت، از بي حسي استفاده مي كند. به طور كلي، اين درمان با درد كمي همراه است و در صورتي كه نتوانيد آن را تحمل كنيد، متخصص دندانپزشكي براي شما مسكن تجويز خواهد نمود.

مرحله چهارم: ريكاوري

اين مرحله به عقيده برخي بيماران، يكي از مهمترين يا حتي مهمترين مرحله پروسه انجام ايمپلنت است.

استئواينتگراسيون يا همجوشي استخوان زماني اتفاق مي افتد كه بافت استخواني باقيمانده با ايمپلنت تازه قرار داده شده ادغام و جوش مي خورد. واقعا هم اين مرحله اهميت بالايي دارد، زيرا در دوره ريكاوري، يك پايه فوق العاده قوي ايجاد مي شود كه مي تواند تاج ، بريج يا پروتز دندان و هر نيروي بايت مرتبط با آن را پشتيباني كند. در واقع، بيمار بايد بتواند عملكرد طبيعي بايت را بدون محدوديت حفظ كند.

مدت زمان خاصي براي اين مرحله وجود نداشته و آن از بيماري به بيمار ديگر فرق دارد. در هر صورت، در حدود 6 تا 12 هفته زمان لازم است و طي اين مدت، لازم است كه بيمار چندين بار به دندانپزشك رجوع كند تا پيشرفت كار مورد ارزيابي قرار گيرد.

مرحله پنجم: نصب اباتمنت (Abutment)

پس از ريكاوري، اكنون نوبت نصب اباتمنت است. اباتمنت يك سوكت گوي شكل است كه به عنوان بالشتك و كمك فنر عمل مي كند. اين سوكت روي خطر بالاي لثه و درست در بالاي ايمپلنت قرار گرفته و در واقع، رابطي بين تاج و خود ايمپلنت است. پس از نصب اباتمنت نيز، دو هفته براي ريكاوري لثه ها زمان لازم است و پس از آن تاج دندان نصب مي شود.

مرحله ششم: قرار دادن اتصالات نهايي

در نهايت، تاج دائمي بعد از 3 تا 9 ماه نصب مي شود. البته اين اتصالات، پس از بهبود نهايي لثه و اطمينان از استحكام استخوان قرار مي گيرند. تاج اكنون قسمت زيبايي دندان شما بوده و شامل دو نوع مي شود كه مي توانيد يكي از آنها را انتخاب كنيد: تاج متحرك و ثابت.

C:UsersAryaDesktopرپرتاژموضوع 2wed.JPG

تاج هايي كه قابليت جابجايي دارند را مي توانيد از محل خود درآورده و به راحتي تميز كنيد، مانند دندان هاي مصنوعي. اما در تاج ثابت، دندان درون ايمپلنت پيچ يا چسبانده مي شود و شما ديگر نمي توانيد آن را خارج كنيد. اين گزينه بسيار قوي تر بوده و مي تواند انتخاب خوبي باشد.

ايمپلنت ظاهري طبيعي دارد يا مصنوعي؟

طبيعي به نظر رسيدن ايمپلنت يكي از نگراني هاي بزرگ بيماران است. اما بايد در پاسخ به اين سوال، بايد يك بله جانانه گفت. زيرا اين گزينه به گونه اي طراحي شده كه دقيقا مانند دندان هاي طبيعي به نظر مي رسد.

اگر شما نيز مي خواهيد بيشتر در مورد مراحل انجام ايمپلنت دندان و اينكه آيا كانديد مناسبي براي اين روش هستيد، بدانيد، مي توانيد با كلينيك دندانپزشكي دكتر شهاب محمدي،drmohammadi.com تماس بگيريد. دكتر شهاب محمدي براي انجام ايمپلنت از پيشرفته ترين تجهيزات استفاده نموده و مي تواند لبخند شما را به طور چشمگيري بازسازي و متحول سازد.

براي اطلاعات بيشتر در مورد ايمپلنت هاي دنداني مي توانيد به وب سايت دكتر محمدي مراجعه نموده و در صورت سوال، با كارشناسان در تماس باشيد.

منبع: آشنايي با صفر تا صد مراحل انجام ايمپلنت

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: بليط هواپيما
[ ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ] [ ۰۴:۱۷:۵۱ ] [ پاوه ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By bigsite :.

درباره وبلاگ

خريد بليط هواپيما ايران اير
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
امکانات وب