خريد بليط هواپيما ايران اير
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است قالب وبلاگ
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 5012
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

شما تا به حال در پرواز با هواپيما تجربه استفاده از اينترنت را داشته ايد؟ چند سالي است كه اينترنت پاي خودش را به آسمان ها هم باز كرده و هم اكنون در برخي كشورها و شركت هاي هواپيمايي اينترنت به صورت واي-فاي به مسافران به صورت پولي يا رايگان در طول پرواز ارايه مي شود.

 اما تا به حال به اين نكته فكر كرده ايد كه هواپيما در طول پرواز چگونه به اينترنت متصل مي شود و دسترسي مسافران به اينترنت چگونه برقرار است؟ به طور كلي دو روش براي اتصال به اينترنت براي هواپيما وجود دارد. يكي از طريق ماهواره است كه اين روش در حال حاضر مسير گراني تلقي مي شود و كمتر سراغ آن مي روند.

روش دوم تا حد زيادي مانند روشي است كه تلفن هاي همراه از آن استفاده مي كنند. و هواپيما به دكل هاي مخابراتي كه روي زمين قرار دارند متصل مي شود. در واقع تجهيزات ارسال و دريافت روي همان دكل هاي مخابراتي براي تلفن همراه نصب مي شود. با اين تفاوت كه اين تجهيزات امواج را به سوي آسمان و به سمت هواپيماها ارسال مي كنند.

در طول مسير پرواز، هواپيما ارتباط اش را بين هر كدام از اين دكل هاي مخابراتي جابجا مي كند تا هميشه ارتباط اينترنت حفظ نموده و آن را در اختيار مسافران قرار بدهد.

در كشوري مانند آمريكا هم اكنون اينترنت در پروازها به يك امكان معمول تبديل شده و اتحاديه هوايي اين كشور اخيرا اعلام كرده كه قصد دارد از سال آينده در تمام خطوط اصلي پروازي، اينترنت واي-فاي ارايه نمايد. و به همين منظور طي چند سال گذشته يك شبكه سراسري گسترده براي ارايه اينترنت در پروازها پياده سازي شده است. جالب است بدانيد كه يك شركت به نام GoGo پياده سازي و ارايه اين اينترنت را به عهده داشته است. اما در كشور ما شرايط خريد بليط هواپيما به گونه اي ديگري است هنوز اين امكان در كشور ما راه اندازي نشده است.

اما تا به حال اينترنت هوايي به مناطقي محدود بوده كه دكل هاي مخابراتي روي زمين در دسترس بوده است و هر جا كه پرواز روي دريا و اقيانوس بوده بايد با اينترنت خداحافظي مي كرديد. اما شركت هاي هواپيمايي به اين فكر افتاده اند كه در پروازهاي بين المللي هم خدمات اينترنتي شان را ارايه بدهند و براي اين كار سراغ ماهواره ها رفته اند.

هر چند استفاده از ماهواره براي اينترنت گران تر است و نياز به نصب تجهيزات بيشتر و سنگين تري هم روي هواپيما ها دارد. اما به نظر ميرسد شركت هاي بيشتري تمايل پيدا كرده اند كه اين كار را انجام بدهند. براي مثال هواپيمايي لوفت هانزاي آلمان هم اكنون در برخي خطوط هواپيمايي بين الملي اش اينترنت ماهواره اي به مسافران ارايه مي كند و يكي از خطوط هواپيمايي آمريكا نيز تصميم به پياده سازي اينترنت ماهواره اي براي پروازهاي بين المللي اش كرده است.

اگر كمي به شركت هاي هواپيمايي زمان بدهيد احتمالا تا چند سال ديگر جايي در آسمان ها باقي نمي ماند كه نتوانيد از اينترنت استفاده كنيد. 

امتیاز:
بازدید:
[ ۲ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۲۰:۵۵ ] [ پاوه ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By bigsite :.

درباره وبلاگ

خريد بليط هواپيما ايران اير
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
امکانات وب