خريد بليط هواپيما ايران اير
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است قالب وبلاگ
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 5012
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

يكي از روش هاي موثر و فوق العاده محبوب براي جايگزيني دندان هاي از دست رفته بيماران، كاشت دندان است. دلايل اصلي محبوبيت ايمپلنت دندان علاوه بر بازيابي عملكرد و ظاهر طبيعي دندان هاي طبيعي، مي توان به ميزان موفقيت بالاي اين روش اشاره نمود. در واقع، اين عدد بين ۹۰-۹۵ درصد بوده كه حقيقتا، امتياز بسيار قابل قبولي است.

اما حتي با اين ميزان موفقيت بالا، عوامل خاصي وجود دارد كه مي تواند بر موفقيت ايمپلنت دندان تاثيربگذارد. پس بايد ببينيم چه چيزي باعث بهترين نتيجه در كاشت دندان مي شود و در مقابل چه چيزي شكست آن را در پي دارد.

يك ايمپلنت موفق، ايمپلنتي است كه بدون عفونت بهبود يابد و به خوبي با استخوان فك پيوند بخورد. در ادامه مطلب، به برخي از رايج ترين عواملي كه مي توانند بر موفقيت ايمپلنت دندان تاثيربگذارند نگاهي خواهيم انداخت.

ايمپلنت دندان

عوامل تاثيرگذار براي دستيابي به بهترين نتيجه از ايمپلنت دندان كدامند؟

امروزه، ايمپلنت امن ترين انتخاب براي جايگزيني دندان هاي از دست رفته شما است. آنها دقيقا مانند دندان هاي طبيعي عمل كرده و به شما كمك مي كنند غذا را به راحتي بجويد، صحبت كنيد و لبخند بزنيد.

 در صورت مراقبت صحيح از آن، مي توان تصور كرد كه اين گزينه در طول عمر فرد استفاده كننده دوام مي آورد. با مراقبت كافي و مناسب، شما همچنين به دليل بالا بودن قيمت ايمپلنت دندان، متحمل هزينه نخواهيد شد.

مطالعات نشان داده‌اند كه شرايط متعددي مي ‌توانند بر اثربخشي ايمپلنت ‌هاي دنداني تاثيربگذارند، از جمله:

۱. سيگار كشيدن

سيگار نه تنها براي سلامت كلي شما مضر است، بلكه براي سلامت دهان و دندان شما نيز ضرر دارد. به همين دليل، مي تواند بر موفقيت ايمپلنت هاي دنداني نيز تاثيربگذارد.

 اول از همه اينكه سيگار روند بهبود طبيعي بدن را كند كرده و اين مي تواند خطر عفونت پس از جراحي ايمپلنت را افزايش دهد. نه تنها اين، بلكه سيگار كشيدن باعث انقباض عروق خوني شما و اين مسئله مي تواند باعث خونريزي بيش از حد در طول و بعد از عمل شود.

به دليل تاثيرمنفي سيگار بر روي كاشت دندان، بسياري از متخصصان ايمپلنت از شما مي خواهند قبل از انجام عمل، سيگار را براي مدت معيني ترك كنيد.

ايمپلنت دندان

۲. تراكم استخوان

 يكي ديگر از فاكتورهاي مهم كه بر نتيجه ايمپلنت هاي دنداني تاثيرمي گذارد، ميزان توده يا تراكم استخواني شما در فك است. در حقيقت، بايد مقدار مشخصي از استخوان وجود داشته باشد تا ايمپلنت بتواند با آن پيوند بخورد.

با از دست دادن يك يا چند دندان، استخوان فك به آرامي تحليل مي رود. البته افرادي كه تراكم استخوان كمي دارند هنوز هم مي توانند ايمپلنت دندان قرار دهند، اما ممكن است به روش هاي تكميلي مانند پيوند استخوان نيز نياز داشته باشند.

روش‌هاي پيوند استخوان، مواد استخواني را به نواحي با توده استخواني كم اضافه مي‌كنند تا رشد استخوان جديد را ترغيب نمايند. توجه داشته باشيد كه تنها يك متخصص ايمپلنت مي تواند تعيين كند كه آيا پيوند استخوان براي كاشت دندان نياز است يا خير.

۳. زمان جراحي

يكي ديگر از عوامل مهم، زمان بندي جراحي است. بر اساس تحقيقات اخير، مرحله بندي عمل در بيش از يك روش با برداشتن دندان، چندين ماه انتظار براي بهبود محل پس از كشيدن دندان و در نهايت كاشت، شانس نتيجه مطلوب را افزايش مي دهد.

پس هنگام انتخاب دندانپزشك براي كاشت ايمپلنت، مطمئن شويد كه او آناتومي شما را بررسي كرده و بهترين گزينه ممكن و ماندگار را براي شما را انتخاب مي نمايد.

۴. رعايت رژيم غذايي

 رژيم غذايي كه بعد از جراحي ايمپلنت مصرف مي كنيد، بر روي يكپارچگي يك نتيجه خوب و موفق موثر است. برخي از دندانپزشكان پس از كاشت به بيماران توصيه مي كنند تا چند هفته به رژيم غذايي نرم روي آورده و از جويدن غذاهاي سفت در ناحيه جراحي خودداري كنند. پس حفظ يك رژيم غذايي مغذي و متعادل اغلب براي سلامت جسماني مفيد بوده و مي تواند به روند بهبودي نيز كمك كند.

۵. بهداشت دهان و دندان

اطمينان از بهداشت دهان و دندان خوب و مراقبت صحيح از دندان، به عنوان بخشي از درمان پس از جراحي ايمپلنت، بسيار مهم است. مسواك زدن، كشيدن نخ دندان كشيدن و شستشوي روزانه دهان براي به حداقل رساندن احتمال عفونت لثه، نتيجه درمان ايمپلنت را افزايش مي دهد.

۶. سلامت سيستميك بدن

 اينكه سيستم سلامتي شما تا چه اندازه خوب است، مي تواند بر ميزان حمايت بدن از ايمپلنت تاثيربگذارد. اين فاكتور مهم همچنين مي تواند بر ميزان بهبودي دهان شما پس از جراحي ايمپلنت موثر باشد.

۷. تخصص دندانپزشك

اگر ايمپلنت به درستي نصب نشده باشد، قطعا، دوام نمي آورد. بنابراين، بسيار حائز اهميت است كه يك متخصص دندانپزشكي با تخصص كافي انتخاب كنيد.

ايمپلنت دندان

تجربه و مهارت جراح دندان در موفقيت ايمپلنت شما نقش بسزايي داشته و به همين دليل بهتر است كه اين كار در يك كلينيك دندانپزشكي معتبر و مجهز كه مي تواند جراحي را با حداقل تهاجم و به راحتي انجام دهد، صورت گيرد.

دكتر شهاب محمدي، drmohammadi.com يكي از دندانپزشك بنام و مجرب در زمينه ايمپلنت دندان هستند كه تمامي شرايط شما را براي اين جراحي با دقت بررسي خواهند كرد، از ارزيابي اينكه آيا شما كانديد مناسبي هستيد گرفته تا قرار دادن اباتمنت و تكميل ترميم. براي اطلاعات بيشتر مي توانيد با كارشناسان اين مركز تماس حاصل فرماييد.

منبع: ۷ فاكتور تاثيرگذار بر ميزان موفقيت ايمپلنت دندان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: بليط هواپيما
[ ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ] [ ۰۴:۲۷:۵۶ ] [ پاوه ]

ايمپلنت كامل فك بالا در صورت از بين رفتن دندان هاي بالايي مي تواند زيبايي خيره كننده اي در ظاهر ايجاد كند. شايد شما نيز جز اين دسته از افرادي باشيد كه در پي ايمپلنت دندان فك فوقاني خود هستند. در اين صورت، احتمالا در مورد فرآيند اين كار سوالاتي براي شما پيش آمده است.

به طور كلي، ايمپلنت كامل فك بالا نسبت به فك پايين، سخت تر تلقي مي شود و برخي از مهمترين دلايل آن مي توانند؛ زيبايي شناسي، آواشناسي، خط لبخند، مشكل استخوان و سينوس ها و ... باشد. از سوي ديگر، حجم، كيفيت و تراكم استخوان در فك بالا، به دليل ضعيف تر و نرم بودن اين ناحيه، يك مسئله جدي است و ايمپلنت اين ناحيه بايد با تبحر و دقت خاصي صورت گيرد.

مراحل انجام ايمپلنت كامل فك بالا

ايمپلنت كامل فك بالا با فك پاييني تفاوت چنداني ندارد و در هر دو مورد، يك مسير مشخص طي مي شود. اول اينكه، ايمپلنت دندان داراي دو بخش است: يك "ريشه" تيتانيوم كه مستقيماً در استخوان قرار مي گيرد و يك "تاج" در بالاي ريشه تيتانيوم كه با يك پيچ در جاي خود نگه داشته مي شود.

در ادامه مراحل روتين ايمپلنت كامل فك بالا را توضيح خواهيم داد، اما به خاطر داشته باشيد كه اين فرآيند نيز مانند قيمت ايمپلنت دندان در هر شخص به دليل نيازهاي فردي ممكن است متفاوت باشد.

اگر شما نيز در مورد صفر تا 100 ايمپلنت فك بالا اطلاعاتي به دست آوريد، حتما با ما همراه باشيد.

- مرحله 1: مشاوره ايمپلنت دندان

همه چيز با يك مشاوره اوليه شروع مي شود تا اينكه مشخص شود آيا ايمپلنت فك بالا گزينه مناسبي براي شما است يا خير. دندانپزشك در ابتدا پس از گرفتن عكس‌ هاي سه بعدي اشعه ايكس و اسكن ديجيتال فك، حجم استخوان را ارزيابي مي كند تا ببيند كه آيا كاشت دندان در اين ناحيه گزينه مناسبي است يا خير.

در برخي موارد، براي كاشت دندان، استخوان اضافي لازم است. اين كار با استفاده از پيوند استخوان انجام مي شود. اين يك راه حل خوب براي بيماراني است كه به مرور زمان يا به دليل عفونت، استخوان از دست داده اند.

پس در اولين مشاوره، دندانپزشك همه عوامل مورد نياز را قبل از اينكه به شما توصيه كند كه آيا ايمپلنت كامل فك بالا، دندان بهترين گزينه است يا خير، با دقت ارزيابي مي كند.

همانطور كه متوجه شده ايد، زماني كه به جايگزيني دندان يا دندان هاي از دست رفته فكر مي كنيد، اطلاعات صحيح بسيار مهم است. به همين دليل است كه مشاوره ايمپلنت دندان از اهميت بالايي برخوردار است.

قيمت ايمپلنت كامل فك بالا چقدر است؟

تعيين دقيق قيمت ايمپلنت فك بالا به عوامل متعددي بستگي داشته و دندانپزشك پس از معاينه و بررسي روند كار، هزينه نهايي را اعلام مي نمايد.

مرحله 2: برنامه درماني شما در ايمپلنت كامل فك بالا

پس از بررسي و تاييد برنامه درماني، دندانپزشك مربوطه، مسير را به سمت دندان هاي جديد و زيبا هموار مي سازد. به طور كلي، متخصصين مجرب در اين زمينه، از نرم‌افزارهاي ويژه اسكن براي تهيه نقشه مجازي از استخوان فك و تعيين موقعيت ايده‌آل براي ايمپلنت دندان استفاده مي ‌كنند.

البته اين يك مرحله اضافي در برنامه ريزي است كه همه دندانپزشكان انجام نمي دهند، اما واقعا ارزش آن را دارد. در واقع، اين يك گزينه ديجيتال بسيار دقيق تر نسبت به روش هاي معمولي كاشت دندان است، به اين معني كه ايمپلنت فك بالاي شما با دقت بسيار زيادي انجام مي شود.

در اين مرحله، يك الگوي منحصر به فرد براي كاشت دندان ترسيم شده و به شما اين اطمينان داده مي شود كه نتايج دقيقي دريافت خواهيد كرد و همين شما را به سمت مرحله سوم سوق خواهد داد.

مرحله 3: كاشت دندان

اكنون زمان هيجان فرا رسيده و در حال برداشتن بزرگترين گام به سمت دندان يا دندان هاي زيباي جديد خود هستيد، يعني قرار دادن ايمپلنت. در اين مرحله دندانپزشك از راهنماي دقيق جراحي در مرحله 2 استفاده مي كند تا با دقت يك "ريشه" دندان تيتانيومي جديد را در دهان قرار دهد.

اكثر بيماران از سرعت و عدم درد كل فرآيند شگفت زده مي شوند. به لطف بي حسي موضعي، چيزي احساس نكرده و معمولا اين مرحله، از ابتدا تا انتها حدود يك ساعت طول مي كشد.

البته طبيعي است كه بعد از ايمپلنت فك بالا كمي احساس ناراحتي كنيد، كه اين هم با مصرف مسكن برطرف مي شود. خبر خوب اين است كه اكثر بيماران تحمل اين ناراحتي را آسان دانسته و هر درد معمولاً ظرف يك يا دو روز فروكش مي‌كند.

لازم به ذكر است كه استخوان فك پايين معمولاً متراكم تر بوده و به سرعت بهبود مي يابد، براي همين ايمپلنت هاي فك پايين معمولاً تا سه ماه ديگر براي مرحله بعدي آماده مي شوند. اما همانطور كه در بالا نيز گفته شد، استخوان فك بالا نرم تر است و اين پروسه ممكن است تا شش ماه طول بكشد.

تعداد ايمپلنت براي فك بالا چه تعداد است؟

شما براي براي فك بالا به هشت عدد پروتز نياز داريد. چنانچه ارتفاع استخوان فك خوبي داشته باشيد كاشت دندان به راحتي آغاز شده و صاحب دندان هايي بسيار زيبا و طبيعي خواهيد شد.

هزينه ايمپلنت فك بالا چقدر است؟

نمي توان هزينه قطعي و دقيق ايمپلنت فك بالا را تعيين كرد، چرا كه هر دندانپزشك با توجه به شرايط و نيازهاي فردي بيمار و نيز طبق تخصص و تجربه اي كه دارد، هزينه آن را مشخص مي نمايد. براي مثال، عواملي نظير قرار دادن ايمپلنت و دشواري كار، تجربه و مهارت دندانپزشك، مدت زماني كه صرف اين عمل شده و ... مي توانند همگي در هزينه نهايي موثر باشند.

در نهايت، از آنجايي كه ايمپلنت دندان يك روش دائمي است، تنها به هزينه آن اكتفا نكرده و قبل از آن، تجربه و تخصص دندانپزشك مورد نظر را نيز ارزيابي نماييد. توجه داشته باشيد كه اگر متخصص نتواند به درستي كار خود را انجام دهد، ممكن است مشكلات عديده و جبران ناپذيري از جمله عفونت هاي شديد دهان و دندان براي شما پيش آيد.

در كلينيك دندانپزشكي دكتر شهاب محمدي، drmohammadi.com كه يك مركز تخصصي است، يك برنامه درماني سفارشي براي بيماران طراحي شده و تمامي گزينه هاي پرداخت با آفرهاي ويژه به آنان ارائه مي شود.

منبع: صفر تا ۱۰۰ مراحل ايمپلنت كامل فك بالا


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: بليط هواپيما
[ ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ] [ ۰۴:۲۶:۱۶ ] [ پاوه ]

آيا مي دانستيد كه دو روش عمده براي كاشت دندان وجود دارد؟ اين نوع جراحي را مي توان با روش دو مرحله اي يا فوري كه همان ايمپلنت دندان در يك مرحله است انجام داد. قطعا بسياري از ما دوست داريم بدانيم كه كدام روش بهتر است يا به عبارتي درصد موفقيت آن بالاتر مي باشد.

به طور كلي، دندانپزشك بسته به شرايط و وضعيت فردي شما تعيين مي كند كه كدام روش براي شما بهترين است. در ادامه مزايا و معايب هر دو تكنيك را مورد بررسي قرار خواهيم داد.

انواع ايمپلنت دندان

تا چند سال اخير، ايمپلنت هاي دنداني تنها با يك روش نصب مي شدند، يعني كاشت دندان در دو مرحله. اين گزينه بر پايه جراحي دو مرحله اي بود و امروزه نيز بسياري از متخصصين اين روش را بهترين گزينه براي فرد مي دانند. اما اكنون به جز جراحي دو مرحله اي كه تقريبا همه ما با آن به نوعي آشنا هستيم، كاشت فوري نيز نيز البته با تفاوت در قيمت ايمپلنت دندان توسط دندانپزشكان ارائه مي شود.

– ايمپلنت فوري

ايمپلنت فوري همانطور كه از نامش پيداست، ايمپلنتي است كه فورا پس از كشيدن دندان، در جاي آن قرار مي گيرد. شايد اين روش از نظر بسياري افراد ايده آل به نظر برسد، اما واقعا اينگونه نبوده و نمي توان در تمامي موارد آن را به كار برد. براي مثال، اگر شما داراي عفونت فعال باشيد، اين روش براي شما به هيچ وجه توصيه نمي شود.

– ايمپلنت دو مرحله اي

در روش ايمپلنت سنتي يا همان دو مرحله اي، ممكن است كه شما به دو و يا حتي گاهي سه عمل جراحي نياز داشته باشيد. اين جراحي ها عمدتا به اين بستگي دارد كه آيا شما قبل از كاشت دندان، به پيوند استخوان نياز داريد يا خير.

دندانپزشك در ابتدا با جراحي دندان يا دندان هاي آسيب ديده شما را از دهان خارج مي سازد. حداقل ۳ ماه زمان مي برد تا استخوان فك شما به خوبي بهبود يابد. در مرحله بعد، متخصص حجم استخوان و نواحي ايده آل براي ايمپلنت را با دقت ارزيابي مي كند.

پس از پيشبرد مراحل كاشت دندان و قبل از اينكه تاج ايمپلنت نصب شود، بيمار بايد حداقل سه ماه دوره نقاهت خويش را گذرانده باشد.

آيا مي توان سال ها پس از كشيدن دندان، ايمپلنت كنيم؟

بله امكان پذير است. در اين حالت شما به پيوند استخوان نيز نياز داريد.

مزايا و معايب ايمپلنت فوري و ايمپلنت دو مرحله اي

امروزه مهمترين دليل محبوبيت ايمپلنت فوري اين است كه به مدت زمان بسيار كمي نياز دارد. در واقع، در اين روش، جايگزيني دندان به يكباره انجام شده و با نصب تاج موقت، زيبايي ظاهري شما تكميل مي شود. پس از آن، تاج موقت با تاج دائمي جايگزين مي گردد.

مزاياي ايمپلنت فوري

– نتايج سريع‌تر: در اين روش، معمولا در همان جلسه‌اي كه بيماران با دندان آسيب‌ديده به دندانپزشك مراجعه مي‌كنند، مي‌توانند پس از كشيدن دندان، ايمپلنت نيز انجام دهند.

– پشتيباني از حفظ ساختار بافت نرم

– زيبايي شناسي در مدت زمان كوتاه

معايب ايمپلنت فوري

– جويدن غذا گاهي مي تواند منجر به شكست ايمپلنت شود.

– لثه هاي اطراف ناحيه درمان ممكن است دچار فرورفتگي شوند.

– ريسك كاهش حجم استخوان در اين روش بالا بوده و مي تواند ساختار حمايت كننده ايمپلنت را به خطر انداخته و به طور موثر توانايي تحمل وزن آن را كاهش مي دهد.

– بيماران براي واجد شرايط بودن ايمپلنت فوري، به مقدار كافي بافت نرم نياز دارند.

مزاياي ايمپلنت دو مرحله اي

در روش‌هاي سنتي‌، كاشت دندان با تاخير، بسته به اينكه قبل از كاشت ايمپلنت نياز به پيوند استخوان باشيد، يك رويكردي دو يا سه مرحله‌اي دارد.

همانطور كه در بالا نيز اشاره كرديم، ابتدا كشيدن دندان آسيب ديده با جراحي انجام مي شود. پس از آن، بيمار حداقل ۳ ماه صبر مي كند تا استخوان به درستي بهبود يابد. در نهايت، قبل از ارزيابي هاي بيشتر در مورد حجم استخوان و نواحي نصب ايده آل دندان، پايان اين مرحله، كاشت دندان است. مجددا پس از آن، ۳ ماه دوره نقاهت ديگر قبل از تثبيت تاج ايمپلنت ضروري است.

لازم به ذكر است كه در صورت وجود عفونت حاد روي دندان يا عدم وجود استخوان كافي، متخصصين ما ايمپلنت دو مرحله اي را دنبال مي كند.

با توجه به بازه زماني طولاني ترميم در اين مرحله، دندانپزشك مي تواند ناحيه و حجم استخوان را بهتر ارزيابي كند. همين اين امكان قرار دادن دقيق تر ايمپلنت ها را به خوبي فراهم مي كند. به عبارتي استخوان بيشتري در دسترس بوده و اين ممكن است نياز به پيوند استخوان را كاهش دهد.

علاوه بر مورد بالا، احتمال عفونت و شكست ايمپلنت در كاشت دندان دو مرحله اي كمتر بوده و در نتيجه فرد با مشكلات كمتري از اين قبيل مواجه مي شود.

معايب كاشت دندان در دو مرحله

از آنجايي كه اين روش داراي دو مرحله است، پس ما با دو دوره ريكاوري مواجه هستيم. همچنين زمان بهبودي طولاني تر، يكي از معايب ديگر ايمپلنت دو مرحله اي است.

چرا ايمپلنت دو مرحله اي از ايمپلنت فوري بهتر است؟

ايمپلنت دو مرحله اي با انجام دو عمل جراحي، امكان موفقيت بالاتري را فراهم مي كند. اولين مرحله جراحي زماني است كه ايمپلنت در استخوان فك قرار داده مي شود و با گذشت ۲ تا ۳ ماه، استخواني به خوبي جوش مي خورد.

علاوه بر اين، هيچ فشار يا نيروي بايت روي ايمپلنت دندان اعمال نشده و همين منجر به موفقيت ۹۸ درصدي روش دو مرحله اي مي شود. ناراحتي و درد نيز پس از مرحله دوم جراحي ايمپلنت دندان در مقايسه با مرحله اول جراحي كاشت دندان كه تورم و ناراحتي وجود دارد، كمتر است.

اگر شما نيز به تصميم به ايمپلنت دندان داريد و در پي يك دندانپزشك متخصص با مهارت بالا در اين زمينه هستيد، ما كلينيك دندانپزشكي دكتر شهاب محمدي، drmohammadi.com را به شما پيشنهاد مي كنيم.

دكتر شهاب محمدي به دليل گذراندن دوره هاي پيشرفته و كسب مهارت هاي لازم در خصوص كاشت دندان، مي تواند تمام موارد پيچيده را برطرف نموده و يك لبخند ايده آل و رويايي را به شما هديه دهد.

منبع: ايمپلنت دو مرحله اي راه رسيدن به يك لبخند ايده آل


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: بليط هواپيما
[ ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ] [ ۰۴:۲۴:۱۷ ] [ پاوه ]

تفاوت ايمپلنت ليزري و معمولي جز آن دسته موضوعاتي است كه افراد كمي در مورد آن شناخت كامل دارند. عمدتا اكثر ما مي دانيم كه قيمت ايمپلنت ليزري بالاتر از ايمپلنت دندان معمولي است اما شايد در مورد تفاوت هاي اين دو اطلاعات زيادي نداشته باشيم.

فناوري هايي كه امروزه دندانپزشكان از آنها براي درمان بيماران خود استفاده مي كنند، رو به گسترش است. مثلا ماده فيلينگ سفيد را در نظر بگيريد كه جايگزين آمالگام فلزي شده است. بهتر است اينگونه بگوييم كه دندانپزشكان براي درمان مشكلات رايج دنداني به روش هاي كم تهاجمي تر روي آورده اند، مثل ليزر.

قطعا شنيده ايد كه ليزرها واقعا چقدر دقيق هستند. براي مثال، برش ليزري كاربردهاي متعددي در دندانپزشكي دارد، از درمان بيماري لثه گرفته تا برش دندان و نيز از بين بردن پوسيدگي.

يكي ديگر از اين خدمات نوين، ايمپلنت ليزري است يا همان بهره گيري از ليزر براي كاشت دندان. يكي از بارزترين ويژگي هاي اين فناوري، راحتي بيشتر بيماران است. همچنين افرادي كه با ليزر درمان مي‌شوند، سريع‌تر از ساير روش‌هاي دندانپزشكي بهبود مي‌يابند.

كاربرد ليزر در ايمپلنت

ايمپلنت ليزري يا به كار بردن ليزر در كاشت دندان، كمك بسيار زيادي به متخصصين و بيماران نموده است. به دليل مزاياي منحصر به فرد اين فناوري، درمان و جراحي ايمپلنت با ليزر افزايش روز افزوني داشته و بيماران استقبال خوبي از آن به عمل آورده اند.

كاربرد ليزر در مراحل مختلف كاشت دندان مشهود بوده و همين امر با تفاوت هايي در تفاوت اين دو گزينه به جز متفاوت بودن قيمت ايمپلنت دندان همراه بوده است. علاوه بر اين، اين روش افزايش سرعت بهبودي، كاهش درد و خونريزي را به دنبال دارد. به عبارتي، ليزر با كمترين آسيب به بافت نرم و سخت همراه بوده و مي توان يك جراحي بدون خطر و آتروماتيك را شاهد باشيم.

البته ناگفته نماند كه ايمپلنت ليزري نيازمند تخصص و مهارت بالايي است چرا كه اين امر بايد با دقت خاصي انجام شود. در حقيقت، كاربرد طول موج مناسب توسط متخصص ايمپلنت بسيار حائز اهميت است.

تفاوت ايمپلنت ليزري و معمولي

امروزه اكثر ما مي دانيم كه ايمپلنت هاي دنداني يك انتخاب عالي براي جايگزيني دندان هاي از دست رفته هستند و مي توانند لبخند زيبا و اعتماد به نفس بالايي را براي ما به همراه داشته باشند. از سويي ديگر، استفاده از ليزر در كاشت دندان، يك انتخاب هوشمندانه است كه برخي از متخصصين آن را نسبت به ايمپلنت هاي معمولي ترجيح مي دهند.

ليزر درماني در مقايسه با چاقوي جراحي و تيغه ها مزاياي باليني زيادي دارد؛ از جمله كنترل دقيق تر پزشك و راحتي بيشتر براي بيمار. ليزرهاي دنداني نوعي دستگاه ‌هاي پزشكي هستند كه از يك نور دقيق و متمركز براي درمان بافت استفاده مي‌كنند.

اصطلاح LASER مخفف عبارت Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation است. براي اينكه بتوانيم درك واضح تري از ليزر به شما ارائه دهيم اجازه دهيد آن را با نور معمولي مقايسه كنيم. نور معمولي، مانند نور لامپ، داراي طول موج هاي زيادي بوده و در همه جهات پراكنده مي شود، بنابراين كل اتاق روشن مي شود.

از طرف ديگر نور ليزر داراي طول موج خاصي است. اين به اين معني است كه قدرت در يك پرتو كوچك باريك مهار مي شود و يك نور بسيار شديد ايجاد مي كند. پس، ليزرها دقت بالايي داشته و مي توانند بر روي نواحي ريز تمركز كنند،. همين مسئله آنها را براي جراحي هاي بسيار دقيق دندان به جاي مته يا چاقوي جراحي بسيار مناسب مي كند.

يكي ديگر از تفاوت هاي مهم ايمپلنت معمولي با ايمپلنت ليزري، حداقل خطر و آسيب به دندان ها است. ليزرها بي خطر هستند و در بسياري از انواع روش هاي پزشكي از جمله تسكين درد TMJ، حذف لكه هاي خورشيدي، درمان سرماخوردگي، ليزيك، سفيد كردن دندان، برداشتن آب مرواريد، تسكين زخم شانكر، برداشتن تومور، جراحي پلاستيك، درمان بيماري لثه و بسياري موارد ديگر استفاده مي شوند.

پس با اطمينان مي توانيم بگوييم كه ايمپلنت ليزري يا همان استفاده از ليزر در كاشت دندان، به طور موثرتر و با حداقل تهاجم همراه بوده و اين تجربه خوب و راحتي زيادي را براي بيماران فراهم مي كند.

ليزر يك جايگزين مطمئن و ملايم براي ابزارهاي سنتي دندانپزشكي است. آن‌ها به جراحان دهان و دندان و دندانپزشكان اين امكان را مي دهند تا كارهاي پيچيده ‌تري را انجام دهند، از دست دادن خون را كاهش داده، ناراحتي بعد از عمل را به حداقل برسانند، احتمال عفونت زخم را كم كرده تا در انتها، بيماران سريع‌ تر به لبخند ايده آل خود دست يابند.

سخن پاياني

از مطالب بالا و اطلاعاتي كه از قبل در مورد كاشت دندان با روش هاي معمول داشتيد، اين انتظار مي رود كه تا حدودي با تفاوت ايمپلنت ليزري و معمولي آشنا شده باشيد. امروزه، ليزرهاي بافت سخت مانند Er: YAG را مي توان براي به دست آوردن شكاف اوليه براي كاشت دندان به جاي استفاده از ميكروموتور استفاده كرد.

همچنين، از ليزر براي برداشتن بافت نرم استفاده مي‌شود و صفحه قشر استخوان به شكل دايره‌اي به طول تقريبي ۲ تا ۳ ميلي‌متر و بقيه محل استئوتومي را مي‌توان با استفاده از يك مته هندپيس آماده كرد. در ضمن، برخلاف مته هاي معمولي، نوك ليزر تمايل كمتري به لغزش دارد. همين امتياز منجر به زمان بهبودي و ادغام سريع، حداقل ناراحتي بيمار و تماس بيشتر استخوان با ايمپلنت مي شود.

يكي ديگر از تفاوت هاي مشهود ايمپلنت ليزري با معمولي اين است كه ليزر تروما را در حين بالا بردن فلپ و قرار دادن بخيه از بين مي برد.

از ساير مزاياي آن مي توان به كاهش التهاب بعد از عمل به دليل استريل شدن زمينه جراحي و راحتي بيشتر بيمار اشاره كرد. در انتها توجه داشته باشيد كه همگي اين مزايا، مستلزم مراجعه به يك متخصص حرفه اي كاشت دندان است.

كلينيك دندانپزشكي دكتر شهاب محمدي، drmohammadi.com جزء آن دسته از مراكزي است كه به دليل بروزترين تجهيزات و برخورداري از جديدترين روش هاي نوين، بهترين خدمات را در اين زمينه ارائه مي كند.

منبع: ايمپلنت ليزري، يك تكنولوژي نوين و شگفت انگيز


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: بليط هواپيما
[ ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ] [ ۰۴:۱۹:۴۷ ] [ پاوه ]

ايمپلنت دندان يك فرآيند چند مرحله اي است كه معمولا طي چند ماه انجام مي شود. در صورتي كه شما نيز دنداني داريد كه از دست رفته يا بايد كشيده شود، با اين روش ديگر لازم نيست نگران باشيد چرا كه اين گزينه لبخند زيبايي را به شما باز خواهد گرداند. ايمپلنت دندان جايگزين دندان هاي از دست رفته، پوسيده يا شكسته مي شود. با اين حال، اين روند يك شبه اتفاق نمي افتاد.

انجام ايمپلنت دندان شامل چندين مرحله است كه براي رسيدن به حداكثر درصد موفقيت درمان بايد با دقت طي شوند. در ادامه اين مراحل را توضيح خواهيم داد و اگر شما نيز به فكر كاشت دندان هستيد، دقيقا متوجه خواهيد شد كه براي رسيدن به اين هدف چه كارهايي بايد انجام شود.

C:UsersAryaDesktopرپرتاژموضوع 23j3.jpeg

مراحل انجام ايمپلنت دندان

قبل از اينكه فرآيند كاشت دندان را با جزئيات توضيح دهيم، به طور خلاصه مراحل اين درمان را در زير ذكر خواهيم كرد:

  • كشيدن دندان آسيب ديده (در صورت لزوم)
  • آماده سازي استخوان فك (پيوند استخوان) در صورت امكان
  • جراحي ايمپلنت دندان (جايگذاري)
  • رشد و التيام استخوان (اسئواينتگراسيون يا پيوند استخوان)
  • قرار دادن اباتمنت
  • تاج دندان دائمي

به ياد داشته باشيد كه كل اين فرآيند طي چندين ماه انجام مي شود. با اين روند طولاني، طبيعي است كه قيمت ايمپلنت دندان نسبت به ساير گزينه هاي ترميمي بالاتر باشد. اكنون بدون هيچ مقدمه اي، بياييد با جزئيات دقيق تر مراحل بالا را بررسي كنيم.

C:UsersAryaDesktopرپرتاژموضوع 222.png

مرحله اول: برداشتن دندان آسيب ديده

به طور كلي ايمپلنت دندان براي جايگزيني ريشه دندان با پايه هاي فلزي يا پيچ طراحي شده است. بهتر است اينگونه بگوييم كه ايمپلنت براي نصب، نيازمند يك فضا است. در بسياري از مواقع به دليل از دست دادن دادن دندان، فضاي خالي وجود دارد، اما در برخي موارد، دندان موجود (معمولاً دندان غير قابل ترميم) بايد كشيده شود.

پس از كشيدن دندان آسيب ‌ديده، در حدود چند هفته زمان لازم است تا اين ناحيه بهبود يابد.

مرحله دوم: آماده سازي استخوان فك

احتمالا مي دانيد كه ايمپلنت هاي دنداني به استخوان فك متصل مي شوند و براي همين جهت رشد به استخوان سالم نياز دارند. متأسفانه، هنگامي كه دنداني از دست مي‌رود، بافت استخواني كه ريشه دندان را نگه مي‌دارد شروع بازجذب در بدن مي كند.

علاوه بر اين، اگر دندان يا دندان هايي براي مدت طولاني از دست رفته باشند، استخوان نيز تحليل خواهد رفت.

پس، براي بازگرداندن استخوان سالم در محل ايمپلنت، دندانپزشك مي تواند يك روش نسبتاً ساده به نام پيوند استخوان را انجام دهد. او در اين فرآيند، استخوان كه معمولا مصنوعي است را در محل دندان از دست رفته قرار مي دهد. با گذشت زمان، استخوان مصنوعي با استخوان موجود تركيب شده و محل سالم تري براي ايمپلنت دنداني ايجاد شود.

توجه به اين نكته مهم است كه پيوند استخوان بخش مهمي از مراحل انجام ايمپلنت بوده و حدود 50 درصد از بيماران به آن نياز دارند، اما خوب قطعا هزينه و زمان بيشتري در روش كلي اين كار، اضافه مي شود.

مرحله سوم: قرار دادن ايمپلنت

اين بخشي از كاشت دندان است كه اكثر بيماران نگراني زيادي در مورد آن دارند. اما صادقانه بگوييم، نيازي به نگراني نيست. جراحي مدرن ايمپلنت دندان سريع و راحت بوده و با وجود يك دندانپزشك حاذق، قرار دادن ايمپلنت بسيار راحت تر از تصور شما خواهد بود.

بهتر است اينگونه توضيح دهيم كه امروزه با پيشرفت هاي عظيم در تكنولوژي، بسياري از برنامه ريزي ها و آماده سازي هاي مربوط به جراحي ايمپلنت دندان تقريباً از قبل انجام مي شود. اين يعني فرآيند واقعي كاشت ايمپلنت دندان فوق العاده دقيق و سريع است.

در اين مرحله، برش كوچكي در ابتداي كار در لثه زده شده تا استخوان فك در معرض ديد قرار گيرد. پس از آن، سوراخ ريزي در استخوان ايجاد و ايمپلنت در عمق آن نصب مي شود. دندانپزشك پس از اين كار، لثه را با دقت زياد از پشت بخيه مي زند.

توجه داشته باشيد كه فضاي دندان كشيده شده هنوز هم خالي است و دندانپزشك در اين ناحيه، پروتزهاي موقتي قرار مي دهد.

آيا ايمپلنت دندان درد دارد؟

دندانپزشك براي قرار دادن ايمپلنت، از بي حسي استفاده مي كند. به طور كلي، اين درمان با درد كمي همراه است و در صورتي كه نتوانيد آن را تحمل كنيد، متخصص دندانپزشكي براي شما مسكن تجويز خواهد نمود.

مرحله چهارم: ريكاوري

اين مرحله به عقيده برخي بيماران، يكي از مهمترين يا حتي مهمترين مرحله پروسه انجام ايمپلنت است.

استئواينتگراسيون يا همجوشي استخوان زماني اتفاق مي افتد كه بافت استخواني باقيمانده با ايمپلنت تازه قرار داده شده ادغام و جوش مي خورد. واقعا هم اين مرحله اهميت بالايي دارد، زيرا در دوره ريكاوري، يك پايه فوق العاده قوي ايجاد مي شود كه مي تواند تاج ، بريج يا پروتز دندان و هر نيروي بايت مرتبط با آن را پشتيباني كند. در واقع، بيمار بايد بتواند عملكرد طبيعي بايت را بدون محدوديت حفظ كند.

مدت زمان خاصي براي اين مرحله وجود نداشته و آن از بيماري به بيمار ديگر فرق دارد. در هر صورت، در حدود 6 تا 12 هفته زمان لازم است و طي اين مدت، لازم است كه بيمار چندين بار به دندانپزشك رجوع كند تا پيشرفت كار مورد ارزيابي قرار گيرد.

مرحله پنجم: نصب اباتمنت (Abutment)

پس از ريكاوري، اكنون نوبت نصب اباتمنت است. اباتمنت يك سوكت گوي شكل است كه به عنوان بالشتك و كمك فنر عمل مي كند. اين سوكت روي خطر بالاي لثه و درست در بالاي ايمپلنت قرار گرفته و در واقع، رابطي بين تاج و خود ايمپلنت است. پس از نصب اباتمنت نيز، دو هفته براي ريكاوري لثه ها زمان لازم است و پس از آن تاج دندان نصب مي شود.

مرحله ششم: قرار دادن اتصالات نهايي

در نهايت، تاج دائمي بعد از 3 تا 9 ماه نصب مي شود. البته اين اتصالات، پس از بهبود نهايي لثه و اطمينان از استحكام استخوان قرار مي گيرند. تاج اكنون قسمت زيبايي دندان شما بوده و شامل دو نوع مي شود كه مي توانيد يكي از آنها را انتخاب كنيد: تاج متحرك و ثابت.

C:UsersAryaDesktopرپرتاژموضوع 2wed.JPG

تاج هايي كه قابليت جابجايي دارند را مي توانيد از محل خود درآورده و به راحتي تميز كنيد، مانند دندان هاي مصنوعي. اما در تاج ثابت، دندان درون ايمپلنت پيچ يا چسبانده مي شود و شما ديگر نمي توانيد آن را خارج كنيد. اين گزينه بسيار قوي تر بوده و مي تواند انتخاب خوبي باشد.

ايمپلنت ظاهري طبيعي دارد يا مصنوعي؟

طبيعي به نظر رسيدن ايمپلنت يكي از نگراني هاي بزرگ بيماران است. اما بايد در پاسخ به اين سوال، بايد يك بله جانانه گفت. زيرا اين گزينه به گونه اي طراحي شده كه دقيقا مانند دندان هاي طبيعي به نظر مي رسد.

اگر شما نيز مي خواهيد بيشتر در مورد مراحل انجام ايمپلنت دندان و اينكه آيا كانديد مناسبي براي اين روش هستيد، بدانيد، مي توانيد با كلينيك دندانپزشكي دكتر شهاب محمدي،drmohammadi.com تماس بگيريد. دكتر شهاب محمدي براي انجام ايمپلنت از پيشرفته ترين تجهيزات استفاده نموده و مي تواند لبخند شما را به طور چشمگيري بازسازي و متحول سازد.

براي اطلاعات بيشتر در مورد ايمپلنت هاي دنداني مي توانيد به وب سايت دكتر محمدي مراجعه نموده و در صورت سوال، با كارشناسان در تماس باشيد.

منبع: آشنايي با صفر تا صد مراحل انجام ايمپلنت


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: بليط هواپيما
[ ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ] [ ۰۴:۱۷:۵۱ ] [ پاوه ]

ايمپلنت دندان يكي از روش هاي مفيد براي جايگزيني دندان هاي از دست رفته انسان است. جايگزيني كه بيشترين شباهت را به دندان هاي اصلي انسان دارد و دقيقا همان نقشي را ايفا مي كند كه دندان هاي اصلي در بدن دارند. تا چندين سال گذشته، افرادي كه دندان هاي اصلي خود را به هر دليلي از دست مي داند بسيار نا اميد و مايوس مي شدند. خالي ماندن دهان از دندان خطرات زيادي را براي سلامتي انسان خواهد داشت. اما با بروز علم و فناوري جديدي به نام ايمپلنت دندان، ديگر فردي باقي نخواهد ماند تا با از دست دادن دندان هاي اصلي، خود را سرزنش كند. در مورد ايمپلنت دندان چه مي دانيد؟ در اين مطلب از وبسايت دكتر محمدي قصد داريم در مورد ايمپلنت دندان صحبتي مفصل و جامع با يكديگر داشته باشيم. از اين رو پيشنهاد مي كنيم تا پايان اين مطلب ما را همراهي كنيد.

آشنايي با ايمپلنت دندان 

همان طور كه در ابتداي مطلب به ان اشاره كرديم، ايمپلنت دندان بهترين جايگزين براي دندان هاي طبيعي است. ايمپلنت دندان در واقع يك ريشه مصنوعي است كه به شكل پيچ در درون استخوان فك قرار مي گيرد. اين پيچ كه از جنس تيتانويم است در واقع نقش ريشه دندان هاي اصلي را در ايمپلنت دندان ايفا مي كند. به همان صورت كه دندان هاي اصلي ما بر روي ريشه خود سوار شده اند، يك يا چند دنداني كه با تاج دندان ساخته شه اند در لابراتور نيز بر روي ايمپلنت هايي كه نقش پايه را دارند قرار خواهد گرفت. ايمپلنت دندان باعث مي شود شما ديگر نگراني براي دندان هاي از دست رفته خود نداشته باشيد. 
اين خدمات دندان پزشكي امروزه به يك روش محبوب و بسيار كارامد تبديل شده است. افرادي كه به هر دليلي يك يا چند دندان اصلي خود را از دست مي دهند به راحتي مي توانند با اجراي ايمپلنت دندان، مشابه ترين گزينه را به دندان هاي اصلي براي خود بازگردانند. ايمپلنت دندان نه تنها از نظر كارايي بيشترين شباهت را به دندان هاي اصلي انسان دارد بلكه از نظر زيبايي نيز به همان اندازه دندان هاي اصلي، نقش آفرين است. اجراي ايمپلنت دندان باعث مي شود، زيبايي صورت شما به شما بازگردد و از لبخند زدن احساس رضايت و خرسندي داشته باشيد.

بررسي تاريخچه ايمپلنت دندان

بد نيست كمي با تاريخچه ايمپلنت دندان اشنا شويد و بدانيد كه اصلا اين روش از چه زماني در كلينيك دندانپزشكي مورد استفاده قرار گرفت و مبدا شكل گيري ان كدام سرزمين بود. نسخه اوليه ايمپلنت دندان را مي توان به حدود 2 هزار سال قبل ارتباط داد. نسخه هاي اوليه ايمپلنت دندان ابتدا در چين باستان مورد استفاده قرار گرفت. هر چند در ان زمان، ايمپلنت دندان نقش و مفهوم امروزي را نداشت. نخستين در چين باستان از ميخچه هاي درست شده از بامبو به عنوان جايگزيني براي دندان هاي اصلي استفاده مي كردند.

در قرن هجدهم ميلادي بود تعدادي از پژوهشگران شروع به انجام آزمايشاتي مختلف براي ساخت ايمپلنت هاي دنداني كردند. ان ها ابتدا كار خود را با استفاده از طلا و آلياژ آغاز كردند و اما نتوانستند در اين آزمايش چندان نتيجه مطلوبي بگيرند. حتي در سال 1886 ميلادي، يك پزشك چندين ازمايش را بر روي يك تاج چيني سوار شده بر روي يك ديسك پلاتيني انجام داد و ان را به عنوان يك جايگزين براي دندان هاي اصلي استفاده كرد اما در اين عمل نيز نتوانست موفقيتي حاصل كند. در سال 1952 ميلادي يك جراح سوئدي كه چندين سال مشغول تحقيق براي جايگزيني دندان هاي اصلي بود متوجه خواص مورد نياز به جهت جوش خوردن موفقيت آميز ايمپلنت دندان شد و توانست اولين عمل كاشت ايمپلنت دندان را انجام دهد. بنابر اين بايد جراح سوئدي (برين مارك) را اولين فردي معرفي كرد كه توانست بعد از سال ها تحقيق و فعاليت، اولين كاشت ايمپلنت دندان را انجام دهد. ايمپلنت دنداني كه امروزه در كلينيك هاي دندان پزشكي مورد استفاده و اجرا قرار مي گيرد، تماما مديون زحمات و تحقيقات 30 ساله برين مارك مي باشد.

اجرا و مواد سازنده ايمپلنت دندان

ايمپلنت از چه چيزي ساخته شده است؟ اين سوال براي افرادي كه در مورد ايمپلنت دندان كنجكاو هستند به وجود خواهد امد. به راستي اجزاي تشكيل دهنده و مواد سازنده ايمپلنت دندان چه موادي هستند. اجزا ايمپلنت دندان تنها 3 مورد هستند. فيكسچر يا پايه ايمپلنت، اباتمنت يا همان ابزار اتصال فيكسچر به تاج و تاج دندان يا همان پروتز دندان مصنوعي، 3 اجزاي اصلي ايمپلنت دندان هستند. اما مواد سازنده ان از اجزاي مختلفي ساخته مي شود كه سراميك يا زيركونيا و تيتانيوم برخي از ان ها مي باشند. مواد سازنده ايمپلنت بر اساس نوع ايمپلنت دندان متفاوت است. نا گفته نماند كه بر حال حاضر ايمپلنت هاي تيتانيومي بيشترين كاربرد را دارند.

معرفي انواع ايمپلنت دندان

براي كاشت ايمپلنت دندان بهتر است انواع ايمپلنت را بشناسيد. 5 نوع ايمپلنت وجود دارد. ايمپلنت دندان سنتي يا استاندارد، اوردنچر، ميني ايمپلنت، All on 4 و ايمپلنت ديجيتال يا ايمپلنت فوري انواع ايمپلنت دندان مي باشند. هر يك از اين موارد ذكر شده، ويژگي هاي خاصي دارند. براي مثال اوردنچر بر پايه ايمپلنت نيز تقريبا همان ساختاري را دارد كه دندان هاي مصنوعي سنتي دارند. البته با اين تفاوت كه پروتز دنداني به جاي اينكه بر روي لثه قرار بگيرد، بر روي پايه ايمپلنت سوار خواهد شد.
يا حتي ميني ايمپلنت كه از يك پايه تيتانيومي كه درون استخوان فك كاشته مي شود تشكيل شده. انتهاي ان يك گوي كوچك و سك سوكت همراه با حلقه پلاستيكي قرار مي گيرد و وظيفه چسباندن دندان بر پايه را بر عهده خواهد داشت. اين را نيز ذكر كنيم، به جهت اينكه تمامي مراحل ميني ايمپلنت در يك روز انجام مي شود به ان ايمپلنت يك روزه نيز گفته مي شود. بنابر اين بايد بدانيد كه انتخاب نوع ايمپلنت دندان بسيار مهم است و شما بايد با استفاده از نظر دندان پزشك، در بين انواع ايمپلنت دندان، يك مورد را انتخاب كنيد.

مزايا و معايب كاشت ايمپلنت دندان

آيا تا به حال به مزايا و معايب كاشت ايمپلنت دندان فكر كرده ايد؟ انجام ايمپلنت دندان از چه جهت داراي مزايا و معايب است. هر روش و خدمات دندانپزشكي دو روي مثبت و منفي دارد. براي كاشت ايمپلنت دندان نبايد تنها به مزايا ان توجه كنيد بلكه بايد در كنار توجه به مزاياي كاشت ايمپلنت دندان به معايب ان نيز توجه كنيد. ابتدا بر خي از مهم ترين مزاياي كاشت ايمپلنت دندان را به شما معرفي خواهيم كرد و سپس به معرفي معايب كاشت ايمپلنت دندان خواهيم پرداخت.

مزايا:

دوام و طول عمر طولاني مدت
شباهت ظاهري بالا به دندان هاي اصلي
احساس راحتي بسيار خوب
حفظ ساختار چهره و شادابي صورت
جلوگيري از تحليل رفتن استخوان فك
كمك به هضم غذا

معايب:

هزينه به نسبت بالا
بوي بد دهان
نياز به مراجعه هاي متعدد به پزشك
عدم موفقيت كاشت دندان
تورم صورت و لثه
نياز به انجام جراحي هاي متعدد


آمار اينوگرافيك ايمپلنت دندان

انجام ايمپلنت دندان براي چه افرادي ممنوع است؟

هر فردي نمي تواند تحت هر شرايطي اقدام به كاشت ايمپلنت دندان كند. افرادي كه داراي شرايط خاص هستند، كاشت ايمپلنت دندان برايشان ممنوع است. تا زماني كه مشكل اين دسته افراد بر طرف نشده بهتر است از كاشت ايمپلنت دندان خودداري كنند. اين افراد شامل:

ديابت كنترل نشده
سكته قلبي
كشيدن سيگار و قليان
مصرف طوااني مدت بيس فسفونات
پوكي استخوان
بارداري
ضربان قلب نامنظم و غير قابل كنترل
شيمي درماني و پرتودرماني

معروف ترين برند هاي ايمپلنت دندان

براي كاشت ايمپلنت دندان بايد به برند ايمپلنت نيز توجه كنيد. هر چه برند انتخاب شده شما معروف تر و مشهور تر باشد، طبيعتا قيمت ايمپلنت دندان نيز بالاتر است زيرا كيفيت ان ها به مشابه نمونه هاي ديگر به شكل قابل توجهي بهتر است. در اين قسمت قصد داريم با كيفيت ترين و مهم ترين شركت هاي توليد كننده ايمپلنت دندان را به شما معرفي كنيم:

Straumann
Danaher
BioHorizons
Astra Tech
Zimmer Biomet

كلام پاياني

در اين مطلب از وبسايت دكتر محمدي سعي كرديم در مورد يكي از رايج ترين و محبوب ترين خدمات كلينيك دندانپزشكي با شما صحبت كنيم. اجراي ايمپلنت دندان تاثيرات مثبتي را بر روي سلامت بدن شما خواهد داشت. البته نبايد از تاثير بسيار زياد ان بر روي زيبايي چهره غافل شد. هر انچه را كه در مورد ايمپلنت دندان لازم بود با شما صحبت كرديم. دانستيد كه كاشت ايمپلنت دندان چه مزايا و معايبي با خود به همراه خواهد داشت. اگر در مورد ايمپلنت دندان و موضوعات پيراموني ان سوالي در ذهن خود داريد، در بخش نظرات وبسايت با ما به اشتراك بگذاريد تا كارشناسان ما در كمترين زمان ممكن به تمامي سوالات شما در مورد ايمپلنت دندان پاسخ دهند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: بليط هواپيما
[ ۳۱ تير ۱۴۰۱ ] [ ۰۳:۵۹:۱۲ ] [ پاوه ]

مراقبت هاي بعد از عمل جراحي ايمپلنت دندان بايد بلافاصله پس از درمان و با دقت اعمال شوند تا درصد موفقيت عمل بالا رفته و زمان دوره نقاهت به حداقل برسد. ايمپلنت يك درمان نسبتا تهاجمي بوده و متخصصين با تجربه در اين زمينه بر اين باور هستند كه قبل از جراحي هر دو طرف يعني بيمار و دندانپزشك بايد آمادگي كامل و لازم را داشته باشند. عوارض پس از جراحي نيز بايد در نظر گرفته شود و البته اين موارد در افراد مختلف متفاوت مي باشد. بدون مراقبت هاي صحيح بعد از جراحي ايمپلنت، ممكن است بهبودي به تأخير بيفتد. براي مثال لازم است كه به مدت چندين هفته غذاها را نرم تر بخوريد و در ناحيه اي به غير از ايمپلنت بجويد.

در ادامه با مهمترين دستورالعمل هاي پس از ايمپلنت آشنا خواهيد شد و اين اطمينان به شما داده خواهد شد كه بهبودي پس از جراحي سريع و عاري از هرگونه عارضه است.

مراقبت هاي بعد از عمل جراحي ايمپلنت كدامند؟

اين مراقبت ها خود به چندين بخش تقسيم مي شوند كه در ادامه آنها را توضيح خواهيم داد.

مراقبت هاي روز جراحي

پس از اينكه عمل جراحي به پايان رسيد سعي كنيد براي باقيمانده اين روز اين موارد را با دقت رعايت كنيد:

  • تف نكنيد. از دستمال براي پاك كردن دهان خود استفاده كرده و يا در صورت نياز بزاق خود را قورت دهيد.
  • از ني براي نوشيدن استفاده ننماييد و نوشيدني خود را مستقيم از فنجان يا ليوان مصرف كنيد.
  • سيگار نكشيد.
  • انگشتان و زبان خود را از ناحيه جراحي دور كنيد.

توجه داشته باشيد كه عدم مراقبت هاي اوليه بعد از عمل جراحي ايمپلنت، و فشار دادن ناحيه جراحي مي تواند لخته خوني را كه در حال شكل گيري است از بين ببرد و باعث خونريزي شود. همچنين، سيگار كشيدن مي تواند احتمال عفونت را افزايش دهد.

مراقبت هاي بعد از عمل جراحي ايمپلنت

- خونريزي

برخي از خونريزي هاي جزئي بعد از جراحي ايمپلنت دندان انتظار مي رود. اما معمولا آنها به سرعت فروكش كرده و ظرف يك يا دو ساعت بعد متوقف مي شود. شما مي توانيد يك تكه گاز را با فشار به مدت 30 تا 45 دقيقه روي ناحيه جراحي نگه داريد.

- ورم بعد از ايمپلنت

اكثر بيماران پس از جراحي در دهان مقداري تورم را تجربه خواهند كرد. ممكن است آن خفيف يا شديد باشد و البته براي هر بيمار متفاوت است. تورم ممكن است چند روز طول بكشد. برخي كبودي ها نيز ممكن است روي صورت ايجاد شوند.

- رژيم غذايي

يكي از مهمترين بخش هاي مراقبت بعد از عمل جراحي ايمپلنت مرتبط با رژيم غذايي است. شما مي توانيد به محض از بين رفتن بي حسي موضعي، از غذاهاي نرم مانند سيب زميني پخته، ماكاروني، پنير، سوپ يا تخم مرغ استفاده كنيد.

به محض اينكه احساس كرديد بهتر شده ايد مي توانيد رژيم معمولي را از سر بگيريد. با اين حال، لطفاً سعي كنيد به طور مستقيم در محل هاي كاشت چيزي را نجويد.

- بهداشت دهان

بهداشت دهان و دندان نيز يكي ديگر از مراقبت هاي بعد از عمل جراحي ايمپلنت است. شما مي توانيد شستشوي دهان را با مقداري آب نمك گرم (1 قاشق چايخوري نمك در 8 اونس آب گرم) شروع كنيد. همچنين مي توانيد دندانهاي خود را به طور معمول مسواك بزنيد، اگرچه در نزديكي محل هاي جراحي بايد بسيار مراقب باشيد.

مراقبت هاي بعد از عمل جراحي ايمپلنت

- دهانشويه بعد از ايمپلنت

دهانشويه مي تواند تأثير مطلوبي بر كاهش هاليتوز يا بوي بد دهان، باكتري هاي مولد پوسيدگي و آفت هاي دهاني داشته باشد. بهترين دهانشويه براي ايمپلنت محصولي است كه فاقد الكل بوده و بهترين تأثير را بر جاي بگذارد. دهانشويه هاي درمان به دليل خاصيتي كه در كاهش پلاك هاي دنداني و عفونت دارند مناسب ترين گزينه به شما مي روند.

- مديريت درد

متأسفانه اكثر جراحي هاي دهان با درد همراه هستند. پس مديريت درد نيز يكي از مراقبت هاي مهم بعد از عمل جراحي ايمپلنت به شمار مي رود. اگر شما به داروهاي ضد التهابي غير استروئيدي مانند ايبوپروفن حساسيت نداريد، توصيه مي شود كه قبل از اينكه تأثير بي حسي از بين برود آن را مصرف كنيد. تب بعد از ايمپلنت نيز يكي از عوارض احتمالي اين جراحي است.

در صورت بروز تب و لرز شما مي توانيد با دندانپزشك خود مشورت كرده و داروهاي مورد نياز را دريافت كنيد. دندانپزشكان همچنين ممكن است آنتي بيوتيك بعد از ايمپلنت را نيز براي به حداقل رساندن عفونت تجويز نمايند. همچنين از متخصص مربوطه سوال كنيد كه بعد از ايمپلنت چند روز آنتي بيوتيك بخوريد.

ايمپلنت دندان مقرون به صرفه تر از آن چيزي است كه فكر مي كنيد. پس قبل از اينكه در اين مقاله، اعداد و ارقام ايمپلنت دندان را براي شما آشكار كنيم، سعي كنيد به هزينه آن به عنوان يك سرمايه‌گذاري نگاه كنيد. به طور كلي، هزينه اين نوع جراحي نسبت به ساير ترميم هاي دندان مي تواند كمي متفاوت باشد. در واقع، زماني كه شروع به تحقيق در مورد قيمت ايمپلنت دندان مي كنيد، به سرعت متوجه مي شويد كه هزينه يك ايمپلنت منفرد مي تواند از ايمپلنت هاي چند دنداني بسيار متغير باشد.

- فعاليت

يكي ديگر از مراقبت هاي بعد از ايمپلنت مربوط به فعاليت شما است. شما مي توانيد پس از قطع داروهاي مسكن و عدم درد، فعاليت هاي عادي خود را از سرگيريد. در مورد ورزش نيز لازم به ذكر است كه فعاليت خود را به تدريج افزايش دهيد. توجه داشته باشيد كه رعايت دستورالعمل ها و مراقبت هاي بعد از جراحي ايمپلنت الزامي است و آنها به گونه اي طراحي شده اند كه شما هر چه بهتر و سريع تر بهبود يابيد. توصيه مي كنيم جراحي خود را در كلينيك دندانپزشكي معتبر انجام دهيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: بليط هواپيما
[ ۳۱ تير ۱۴۰۱ ] [ ۰۳:۵۸:۵۲ ] [ پاوه ]

علت تفاوت قيمت در ايمپلنت دندان و اينكه هزينه آن به چه عواملي بستگي دارد، يكي از اولين سوالاتي است كه بيماران براي جايگزين كردن دندان هاي از دست رفته خود مي پرسند. چه يك دندان از دست داده باشيد و چه يك قوس كامل، احتمالا در مورد ايمپلنت فكر كرده ايد. اما ممكن است چيزي كه شما را متوقف كند قيمت ايمپلنت دندان باشد.

در حالي كه ايمپلنت دندان نياز به هزينه بالايي دارد اما نتيجه نهايي ماندگار، پايدار و زيبا مي باشد. در مقايسه با ساير گزينه هاي جايگزيني دندان كه فقط قسمت هاي قابل مشاهده دندان هاي از دست رفته را بازيابي مي كنند، ايمپلنت دندان كه هم ريشه و هم تاج را جايگزين مي نمايد ايده آل مي باشد. در ادامه مقاله در مورد علت تفاوت قيمت در ايمپلنت دندان و عواملي كه بر هزينه آن تأثيرگذار هستند صحبت خواهيم كرد. با ما همراه باشيد.

علت تفاوت قيمت در ايمپلنت به چندين عامل بستگي دارند از جمله:

 تعداد ايمپلنت هاي مورد نياز

يكي از دلايل تفاوت قيمت ايمپلنت دندان، تعداد ايمپلنت مورد نياز مي باشد. هر اندازه تعداد جايگزيني دندان بيشتر باشد، هزينه درمان نيز بالاتر خواهد بود. البته دندانپزشك به بيمار توصيه مي نمايد آنچه كه را كه او طي درمان پيشنهاد مي كند در نظر بگيرد.

در برخي از كلينيك دندانپزشكي ، بيماران پس از اولين ايمپلنت، ايمپلنت هاي اضافي را با كمي كاهش قيمت دريافت مي كنند و تا زماني كه اين درمان تكميل شود، هزينه هاي جراحي نسبتا ثابت خواهند ماند.

ناحيه اي كه دندان از دست رفته بايد جايگزين شود

يكي ديگر از اين عوامل موثر، ناحيه اي است كه در آن ايمپلنت انجام مي شود. در واقع، قرار دادن دندان هاي جايگزين بايد مورد توجه قرار گيرد. برخي نواحي هستند كه دسترسي را كمي چالش برانگيز كرده و ممكن است براي درمان ايمپلنت از روش هاي پيچيده تري استفاده شود. بدين ترتيب، هزينه ايمپلنت دندان مي تواند بالاتر رود.

نياز به تراكم استخوان يا درمان هاي اضافي

تراكم استخوان نيز يكي ديگر از علت هاي تفاوت قيمت در ايمپلنت دندان مي باشد. در حقيقت، تراكم استخوان يكي از اولين معيارهايي است كه دندانپزشك آن را براي ايمپلنت ارزيابي مي نمايد. دليل آن هم اين است كه موفقيت ايمپلنت هاي دندان بستگي زيادي به اين مسئله دارد كه استخوان فك چقدر مي تواند از دندان جايگزين حمايت كند.

براي بيماراني كه از تراكم كافي استخوان برخوردار نيستند، دندانپزشك قبل از در نظر گرفتن هر روش ديگري، پيوند استخوان را پيشنهاد مي كند. اين روش آماده سازي مي تواند بر هزينه كلي درمان تأثير بگذارد. علاوه بر اين، هزينه هاي اضافي ديگر نظير كشيدن دندان يا بيماري هاي لثه كه بايد درمان شوند بر هزينه ها تأثير مي گذارند.

هزينه هاي آماده سازي ايمپلنت

هزينه آماده سازي نيز مي تواند يكي ديگر از علل تفاوت قيمت در ايمپلنت دندان باشد. به منظور تعيين محل دقيق قرار دادن ايمپلنت، دندانپزشك از اشعه ايكس و ساير اسكن ها بهره مي گيرد تا تصوير كاملي از دهان بيمار به دست آورد. اين مراحل براي اطمينان از صحت روش و اثربخشي برنامه درماني ضروري هستند.

كيفيت مواد ايمپلنت

انواع مختلفي از مواد در ساخت ايمپلنت هاي دنداني به كار مي روند كه با توجه به كيفيت و عملكردي كه ارائه مي دهند مي توانند هزينه متفاوتي داشته باشند. بسياري از دندانپزشكان از بهترين مواد براي بيماران خود استفاده مي كنند. اين مواد با كيفيت درست است كه هزينه بالاتري دارند اما با كاهش احتمالي عوارض مي توانند در درازمدت در زمان و هزينه صرفه جويي كنند.

سخن پاياني

به طور كلي برآورد هزينه ايمپلنت هاي دنداني به آساني تعيين قيمت يك ايمپلنت واحد نيست. توجه داشته باشيد كه دندانپزشكان بايد به سلامت دهان و دندان بيمار، نيازها و خواسته هاي فردي او، پيچيدگي روش و ساير گزينه هاي ديگر كه بر نتيجه عمل ايمپلنت تأثير مي گذارند توجه كنند. براي اطلاعات بيشتر در مورد علت تفاوت قيمت ايمپلنت دندان و برآورد دقيق هزينه مي توانيد با يك دندانپزشك با تجربه صحبت كرده و براي يك برنامه درماني مناسب و دريافت بهترين نتيجه با او مشورت نماييد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: بليط هواپيما
[ ۳۱ تير ۱۴۰۱ ] [ ۰۳:۵۸:۳۲ ] [ پاوه ]

چه وقتي براي ديدن خانواده يا اقوام در جايي غير محل سكونت خود پرواز داريد، پروازتان را با يك شركت هواپيمايي اصلي يا منطقه اي انجام دهيد. روش خريد بليط هواپيما سيستمي، پرواز برنامه ريزي شده اي است.

اما چارتر چيست؟

ويكي پديا مي نويسد: چارتر هوايي به معني اجاره كل يك هواگرد است كه مفهومي بر عكس خريد تك به تك بليت صندلي دارد. در حاليكه يك شركت هواپيمايي به دنبال فروش بليط به صورت صندلي به صندلي است، شركت‌هاي چارتري بر برنامه‌هاي سفر و هواپيماهاي خصوصي مشخص، محموله‌هاي فوري يا حساس به زمان، آمبولانس هوايي و ديگر اشكال اد هاك هوايي تمركز مي‌كنند.

بعضي شركت‌هاي چارتري بازه بزرگي از وسايل حمل و نقل و هوايي مانند بالگرد يا جت تجاري را در اختيار مي‌گيرند. دسته جت‌هاي تجاري شامل جت‌هاي توربوپراپ، جت‌هاي كوچك، جت‌هاي متوسط اندازه، سوپر جت‌هاي متوسط اندازه، جت‌هاي سنگين، جت‌هاي دوربرد و هواپيماهاي مسافربري VIP مي‌شود.[۱]

برخي از مهمترين سايت هاي فروش چارتر در دنيا:

Jet Air Charter

Air Charter

Aircharter

پروازهاي برنامه ريزي شده داراي مطابقت بيشتري با نظر زمان بندي، مسيريابي و مقصد سفر دارند، اما پروازها بايد توسط يك گروه يا چارتر كننده مسئول تمام صندلي هاي پرواز انجام شود.

در هنگام خريد بليط چارتر، فروش بليط توسط چارتر كننده انجام مي شود اما ساير موضوعات مربوط به پرواز مثل حمل و نقل، باربري، تاخير، لغو پرواز، بروز حوادث غير مترقبه براي مسافرين و هواپيما و… بر عهده شركت هواپيمايي است و آژانس فروشنده بليط مسئوليتي در اين خصوص نداشته و پاسخگو نخواهد بود.

 

پرواز هاي چارتري به انواع مختلف تقسيم مي شوند:

چارتر كامل (Full Charter): چاتر كننده تمام ظرفيت يك هواپيما را براي مدتي مشخصي اجاره كامل مي كند.

اجاره صندلي (Seat Charter): اجاره تعداد محدودي از صندلي هاي يك هواپيما توسط چارتر كننده براي يك دوره زماني خاص. خود اين نوع پرواز چارتر به سه مدل، سيت چارتر به صورت شناور (اجاره شناور صندلي)، سيت چارتر بك تو بك (Back To Back) (اجاره صندلي رفت و برگشت)، سيت چارتر به صورت مشخص (Block Seat) (اجاره صندلي هاي مشخص شده) تقسيم مي شود.

ويژگي هاي بليط چارتر

از آن‎جايي كه قيمت بليط چارتر را آژانس تعيين مي‌كند و قيمت عوامل مختلفي مثل عرضه و تقاضاست، همواره نوسان زيادي در قيمت بليط چارتر مشاهده مي‌كنيم. البته به هيچ عنوان اين قيمت نبايد از نرخ مصوب بالاتر برود. خريدار بليط چارتر به‌ هيچ‌ وجه حق كنسلي يا تغيير نام يا تغيير تاريخ بليط را ندارد.

بليط چارتر هيچ‌گونه تمايزي بين افراد جانباز و معمولي يا خردسال و بزرگ‌سال قائل نمي‌شود و براي همه يك نرخ دارد. اما براي نوزادان با يك نرخ ثابت ارزانتر مي شود.

گاهي اوقات كه آژانس نمي‌تواند تمام بليط‌هاي چارتر را به مسافران خود بفروشد، در فاصله زماني نزديك به پرواز قيمت بليط را پايين مي‌كشد تا فروش برود. اين گونه بليط‌ چارتر ارزان قيمت را تحت عنوان «بليط لحظه آخري» نيز مي‌شناسند.

 

چه زماني مي توانيد پرواز  كنيد؟

در واقع بسياري از خطوط هوايي چارتر اساساً تعداد مشخصي پرواز در هفته و به مقصد توريستي خاص همراه با، برنامه ريزي مشخصي دارند.

حتي در اين حالت هم، مسافران به صورت جداگانه بليط هواپيما از سايتي مثل Tikban.com يا Alibaba.ir رزرو نمي كنند. آنها به طور عمده به يك شركت گردشگري يا آژانس مسافرتي مراجعه مي كنند. اگر مي خواهيد يك بليط هواپيما چارتر را براي گروه خودتان رزرو كنيد؛ براي مثال كل كارمندان شركت خود را در يك تعطيلات به مسافرت ببريد مي توانيد پروازي را دقيقاً با شرايط گروهتان با استفاده از پرواز هاي چارتر رزرو كنيد. به جاي اينكه به اعضاي گروه خود پروازهاي مختلفي را معرفي كنيد و منتظر بمانيد كه اين گروه جدا جدا سفرشان را رزرو كنند، مي توانيد با پروازهاي چارتر همگي را با هم رزرو كنيد تا سفرتان راحت ترشود چه زمان پرواز ساعت سه عصرباشد و چه سه صبح.

ساير تفاوت هاي كليدي بين چارتر و سيستمي

اگر به فكر سفر پرواز  با  يك جت خصوصي هستيد و ميخواهيد با اتومبيل يا تاكسي شخصي گردش كنيد، درمسيرهاي شلوغ و پر پيچ و خم معطل نشويد و در اوقات فراغت خود سوار اتومبيل شويد و بگرديد مي توانيد با تجربه كردن پرواز هاي چارتر به چيزي كه ميخواهيد برسيد و لذت ببريد. پروازهاي چارتر در دسته پروازهاي عمومي قرار مي گيرند كه مسافران ملزوم به رعايت مقرراتي مانند مقررات پروازهاي تجاري نيستند. سطح واقعي امكانات پرواز بستگي به نوع هواپيما دارد. بيشتر گزينه هاي پذيرايي را دارند، اما همه آنها حمام يا كابين  فشار هوا ندارند. در هنگام خريد بليط سيستمي امكان كنسل كردن بليط هواپيما وجود دارد ولي در چارتر مسافر نميتواند بليط خود را كنسل كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۶ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۰۸:۲۲ ] [ پاوه ]

بي شك يكي از جذاب ترين و راحت ترين وسيله نقليه در دنيا هواپيما مي باشد. وسيله اي ايمن، سريع و راحت كه براي سفرهاي دور بهترين گزينه است. بسياري از مسافران هوايي براي سفرهاي خود به دنبال بليط هواپيمايي هستند كه از قيمت مناسبي برخوردار باشد. اما آيا هميشه ارزانترين بليط هواپيما، بهترين است؟

آيا كيفيت خدمات هواپيما با خريد بليط هواپيما ارزان ، پايين مي آيد؟ مسافران براي يافتن ارزانترين بليط هواپيما نيازمند چه ترفندهايي هستند؟ براي يافتن پاسخ اين سوالات در اين مقاله همراه ما باشيد.

بليط هواپيما ارزان همواره بهترين گزينه نيست!

بسياري از مسافران براي سفرهاي هوايي خود سعي مي كنند بليط هواپيما هايي را جستجو كنند كه از پايين ترين قيمت برخوردارند. شايد با اين كار به مقدار قابل توجهي از هزينه هاي ظاهري سفر كاسته شود، اما آيا هميشه اين روش بهترين است؟

بليط هواپيما

در پاسخ اين سوال بايد بگوييم مسافران هوايي كه به صورت حرفه اي اقدام به سفر مي كنند، به خوبي مي دانند كه راههاي كاهش هزينه فقط به خريد بليط هواپيما ارزان ختم نمي شود. بلكه مي توان با در نظر گرفتن تمامي شرايط، اقدام به انتخاب بليت كرد. در واقع هنگام جستجوي بليط هواپيما خارجي در سايت هاي گردشگري بايد قيمت بليط را با در نظر گرفتن ارائه خدمات و امكانات پروازي سنجيد.

شايد مسافري بتواند بليط هواپيما را با قيمت بسيار ارزان خريداري نمايد ولي بايد ببيند چه امكاناتي در حين پرواز نصيبش مي شود. گاهي قيمت بليط هواپيما بدون هيچ گونه خدماتي بسيار پايين عرضه مي شود اما مسافر براي خريد تك تك خدمات مجبور به صرف هزينه اي سنگين تر مي باشد. بنابراين بهتر است در هنگام جستجوي بليط امكانات آن را نيز در نظر گرفت.

عوامل تاثيرگذار بر قيمت بليط هواپيما

در ايرلاين هاي مختلف بسته به نوع هواپيما، نوع كلاس پروازي، نوع خدمات ارائه شده در حين پرواز، مقدار مسافت و نوع بليط، قيمت بليط هواپيما متغير مي باشد.

يكي از بهترين راهكارها براي دستيابي به بليط هواپيما ارزان قيمت، مراجعه به سايت هاي گردشگري معتبر و جامع است. با مراجعه مكرر در يك بازه زماني مشخص، مي توان انواع بليط هواپيما را به مقصد مورد نظر مشاهده كرد و آنها را در شرايط يكسان و با امكانات مشابه سنجيد. سپس با توجه به نياز و بودجه خود اقدام به رزرو ارزانترين بليط با بهترين خدمات نمود. بنابراين بايد دقت كرد بليطي را انتخاب كنيد كه با شرايط شما متناسب باشد نه صرفا بليطي كه از قيمت پاييني برخوردار است.

بهترين قيمت بليط هواپيما

يكي از راهكارهاي خريد بليط هواپيما مناسب، اين است كه قبل از خريد بليط هواپيما، از قوانين، خدمات و شرايط ايرلاين هاي متعدد مطلع شويد. سپس با مطالعه خصوصيات و خدمات ايرلاين منتخب خود، شرايط آن را با خواسته هاي خود بسنجيد و سعي كنيد بهترين گزينه را رزرو كنيد.

به طور مثال براي خريد بليط هواپيما مشهد از تيك بان ممكن است بليط چارتر ارزان به دست آوريد ولي بايد توجه داشته باشيد كه بليط چارتر داراي شرايط متفاوتي مي باشد و غير قابل استرداد و كنسلي است. از همين رو اگر حتما قصد سفر به مشهد داريد، مي توانيد بليط چارتر مشهد را خريداري كنيد. چرا كه در صورت انصراف از سفر به راحتي امكان استرداد وجود ندارد.

به منظور خريد بليط هواپيما به تمامي نقاط ايران مي توانيد به سايت تيك بان  https://tikban.com مراجعه كرده و از دهها خدمات بي نظير اين سايت برخوردار شويد. در تيك بان قيمت بليط هواپيما مشهد، اقتصادي و مناسب عرضه مي شود و خدمات و امكانات مطلوبي به مسافران ارائه مي دهد.

منبع: بهترين قيمت بليط هواپيما را از ما بخواهيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۰۴:۵۳ ] [ پاوه ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ]
.: Weblog Themes By bigsite :.

درباره وبلاگ

خريد بليط هواپيما ايران اير
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
امکانات وب