خريد بليط هواپيما ايران اير
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است قالب وبلاگ
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 5012
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

ايمپلنت دندان يكي از روش هاي مفيد براي جايگزيني دندان هاي از دست رفته انسان است. جايگزيني كه بيشترين شباهت را به دندان هاي اصلي انسان دارد و دقيقا همان نقشي را ايفا مي كند كه دندان هاي اصلي در بدن دارند. تا چندين سال گذشته، افرادي كه دندان هاي اصلي خود را به هر دليلي از دست مي داند بسيار نا اميد و مايوس مي شدند. خالي ماندن دهان از دندان خطرات زيادي را براي سلامتي انسان خواهد داشت. اما با بروز علم و فناوري جديدي به نام ايمپلنت دندان، ديگر فردي باقي نخواهد ماند تا با از دست دادن دندان هاي اصلي، خود را سرزنش كند. در مورد ايمپلنت دندان چه مي دانيد؟ در اين مطلب از وبسايت دكتر محمدي قصد داريم در مورد ايمپلنت دندان صحبتي مفصل و جامع با يكديگر داشته باشيم. از اين رو پيشنهاد مي كنيم تا پايان اين مطلب ما را همراهي كنيد.

آشنايي با ايمپلنت دندان 

همان طور كه در ابتداي مطلب به ان اشاره كرديم، ايمپلنت دندان بهترين جايگزين براي دندان هاي طبيعي است. ايمپلنت دندان در واقع يك ريشه مصنوعي است كه به شكل پيچ در درون استخوان فك قرار مي گيرد. اين پيچ كه از جنس تيتانويم است در واقع نقش ريشه دندان هاي اصلي را در ايمپلنت دندان ايفا مي كند. به همان صورت كه دندان هاي اصلي ما بر روي ريشه خود سوار شده اند، يك يا چند دنداني كه با تاج دندان ساخته شه اند در لابراتور نيز بر روي ايمپلنت هايي كه نقش پايه را دارند قرار خواهد گرفت. ايمپلنت دندان باعث مي شود شما ديگر نگراني براي دندان هاي از دست رفته خود نداشته باشيد. 
اين خدمات دندان پزشكي امروزه به يك روش محبوب و بسيار كارامد تبديل شده است. افرادي كه به هر دليلي يك يا چند دندان اصلي خود را از دست مي دهند به راحتي مي توانند با اجراي ايمپلنت دندان، مشابه ترين گزينه را به دندان هاي اصلي براي خود بازگردانند. ايمپلنت دندان نه تنها از نظر كارايي بيشترين شباهت را به دندان هاي اصلي انسان دارد بلكه از نظر زيبايي نيز به همان اندازه دندان هاي اصلي، نقش آفرين است. اجراي ايمپلنت دندان باعث مي شود، زيبايي صورت شما به شما بازگردد و از لبخند زدن احساس رضايت و خرسندي داشته باشيد.

بررسي تاريخچه ايمپلنت دندان

بد نيست كمي با تاريخچه ايمپلنت دندان اشنا شويد و بدانيد كه اصلا اين روش از چه زماني در كلينيك دندانپزشكي مورد استفاده قرار گرفت و مبدا شكل گيري ان كدام سرزمين بود. نسخه اوليه ايمپلنت دندان را مي توان به حدود 2 هزار سال قبل ارتباط داد. نسخه هاي اوليه ايمپلنت دندان ابتدا در چين باستان مورد استفاده قرار گرفت. هر چند در ان زمان، ايمپلنت دندان نقش و مفهوم امروزي را نداشت. نخستين در چين باستان از ميخچه هاي درست شده از بامبو به عنوان جايگزيني براي دندان هاي اصلي استفاده مي كردند.

در قرن هجدهم ميلادي بود تعدادي از پژوهشگران شروع به انجام آزمايشاتي مختلف براي ساخت ايمپلنت هاي دنداني كردند. ان ها ابتدا كار خود را با استفاده از طلا و آلياژ آغاز كردند و اما نتوانستند در اين آزمايش چندان نتيجه مطلوبي بگيرند. حتي در سال 1886 ميلادي، يك پزشك چندين ازمايش را بر روي يك تاج چيني سوار شده بر روي يك ديسك پلاتيني انجام داد و ان را به عنوان يك جايگزين براي دندان هاي اصلي استفاده كرد اما در اين عمل نيز نتوانست موفقيتي حاصل كند. در سال 1952 ميلادي يك جراح سوئدي كه چندين سال مشغول تحقيق براي جايگزيني دندان هاي اصلي بود متوجه خواص مورد نياز به جهت جوش خوردن موفقيت آميز ايمپلنت دندان شد و توانست اولين عمل كاشت ايمپلنت دندان را انجام دهد. بنابر اين بايد جراح سوئدي (برين مارك) را اولين فردي معرفي كرد كه توانست بعد از سال ها تحقيق و فعاليت، اولين كاشت ايمپلنت دندان را انجام دهد. ايمپلنت دنداني كه امروزه در كلينيك هاي دندان پزشكي مورد استفاده و اجرا قرار مي گيرد، تماما مديون زحمات و تحقيقات 30 ساله برين مارك مي باشد.

اجرا و مواد سازنده ايمپلنت دندان

ايمپلنت از چه چيزي ساخته شده است؟ اين سوال براي افرادي كه در مورد ايمپلنت دندان كنجكاو هستند به وجود خواهد امد. به راستي اجزاي تشكيل دهنده و مواد سازنده ايمپلنت دندان چه موادي هستند. اجزا ايمپلنت دندان تنها 3 مورد هستند. فيكسچر يا پايه ايمپلنت، اباتمنت يا همان ابزار اتصال فيكسچر به تاج و تاج دندان يا همان پروتز دندان مصنوعي، 3 اجزاي اصلي ايمپلنت دندان هستند. اما مواد سازنده ان از اجزاي مختلفي ساخته مي شود كه سراميك يا زيركونيا و تيتانيوم برخي از ان ها مي باشند. مواد سازنده ايمپلنت بر اساس نوع ايمپلنت دندان متفاوت است. نا گفته نماند كه بر حال حاضر ايمپلنت هاي تيتانيومي بيشترين كاربرد را دارند.

معرفي انواع ايمپلنت دندان

براي كاشت ايمپلنت دندان بهتر است انواع ايمپلنت را بشناسيد. 5 نوع ايمپلنت وجود دارد. ايمپلنت دندان سنتي يا استاندارد، اوردنچر، ميني ايمپلنت، All on 4 و ايمپلنت ديجيتال يا ايمپلنت فوري انواع ايمپلنت دندان مي باشند. هر يك از اين موارد ذكر شده، ويژگي هاي خاصي دارند. براي مثال اوردنچر بر پايه ايمپلنت نيز تقريبا همان ساختاري را دارد كه دندان هاي مصنوعي سنتي دارند. البته با اين تفاوت كه پروتز دنداني به جاي اينكه بر روي لثه قرار بگيرد، بر روي پايه ايمپلنت سوار خواهد شد.
يا حتي ميني ايمپلنت كه از يك پايه تيتانيومي كه درون استخوان فك كاشته مي شود تشكيل شده. انتهاي ان يك گوي كوچك و سك سوكت همراه با حلقه پلاستيكي قرار مي گيرد و وظيفه چسباندن دندان بر پايه را بر عهده خواهد داشت. اين را نيز ذكر كنيم، به جهت اينكه تمامي مراحل ميني ايمپلنت در يك روز انجام مي شود به ان ايمپلنت يك روزه نيز گفته مي شود. بنابر اين بايد بدانيد كه انتخاب نوع ايمپلنت دندان بسيار مهم است و شما بايد با استفاده از نظر دندان پزشك، در بين انواع ايمپلنت دندان، يك مورد را انتخاب كنيد.

مزايا و معايب كاشت ايمپلنت دندان

آيا تا به حال به مزايا و معايب كاشت ايمپلنت دندان فكر كرده ايد؟ انجام ايمپلنت دندان از چه جهت داراي مزايا و معايب است. هر روش و خدمات دندانپزشكي دو روي مثبت و منفي دارد. براي كاشت ايمپلنت دندان نبايد تنها به مزايا ان توجه كنيد بلكه بايد در كنار توجه به مزاياي كاشت ايمپلنت دندان به معايب ان نيز توجه كنيد. ابتدا بر خي از مهم ترين مزاياي كاشت ايمپلنت دندان را به شما معرفي خواهيم كرد و سپس به معرفي معايب كاشت ايمپلنت دندان خواهيم پرداخت.

مزايا:

دوام و طول عمر طولاني مدت
شباهت ظاهري بالا به دندان هاي اصلي
احساس راحتي بسيار خوب
حفظ ساختار چهره و شادابي صورت
جلوگيري از تحليل رفتن استخوان فك
كمك به هضم غذا

معايب:

هزينه به نسبت بالا
بوي بد دهان
نياز به مراجعه هاي متعدد به پزشك
عدم موفقيت كاشت دندان
تورم صورت و لثه
نياز به انجام جراحي هاي متعدد


آمار اينوگرافيك ايمپلنت دندان

انجام ايمپلنت دندان براي چه افرادي ممنوع است؟

هر فردي نمي تواند تحت هر شرايطي اقدام به كاشت ايمپلنت دندان كند. افرادي كه داراي شرايط خاص هستند، كاشت ايمپلنت دندان برايشان ممنوع است. تا زماني كه مشكل اين دسته افراد بر طرف نشده بهتر است از كاشت ايمپلنت دندان خودداري كنند. اين افراد شامل:

ديابت كنترل نشده
سكته قلبي
كشيدن سيگار و قليان
مصرف طوااني مدت بيس فسفونات
پوكي استخوان
بارداري
ضربان قلب نامنظم و غير قابل كنترل
شيمي درماني و پرتودرماني

معروف ترين برند هاي ايمپلنت دندان

براي كاشت ايمپلنت دندان بايد به برند ايمپلنت نيز توجه كنيد. هر چه برند انتخاب شده شما معروف تر و مشهور تر باشد، طبيعتا قيمت ايمپلنت دندان نيز بالاتر است زيرا كيفيت ان ها به مشابه نمونه هاي ديگر به شكل قابل توجهي بهتر است. در اين قسمت قصد داريم با كيفيت ترين و مهم ترين شركت هاي توليد كننده ايمپلنت دندان را به شما معرفي كنيم:

Straumann
Danaher
BioHorizons
Astra Tech
Zimmer Biomet

كلام پاياني

در اين مطلب از وبسايت دكتر محمدي سعي كرديم در مورد يكي از رايج ترين و محبوب ترين خدمات كلينيك دندانپزشكي با شما صحبت كنيم. اجراي ايمپلنت دندان تاثيرات مثبتي را بر روي سلامت بدن شما خواهد داشت. البته نبايد از تاثير بسيار زياد ان بر روي زيبايي چهره غافل شد. هر انچه را كه در مورد ايمپلنت دندان لازم بود با شما صحبت كرديم. دانستيد كه كاشت ايمپلنت دندان چه مزايا و معايبي با خود به همراه خواهد داشت. اگر در مورد ايمپلنت دندان و موضوعات پيراموني ان سوالي در ذهن خود داريد، در بخش نظرات وبسايت با ما به اشتراك بگذاريد تا كارشناسان ما در كمترين زمان ممكن به تمامي سوالات شما در مورد ايمپلنت دندان پاسخ دهند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: بليط هواپيما
[ ۳۱ تير ۱۴۰۱ ] [ ۰۳:۵۹:۱۲ ] [ پاوه ]

مراقبت هاي بعد از عمل جراحي ايمپلنت دندان بايد بلافاصله پس از درمان و با دقت اعمال شوند تا درصد موفقيت عمل بالا رفته و زمان دوره نقاهت به حداقل برسد. ايمپلنت يك درمان نسبتا تهاجمي بوده و متخصصين با تجربه در اين زمينه بر اين باور هستند كه قبل از جراحي هر دو طرف يعني بيمار و دندانپزشك بايد آمادگي كامل و لازم را داشته باشند. عوارض پس از جراحي نيز بايد در نظر گرفته شود و البته اين موارد در افراد مختلف متفاوت مي باشد. بدون مراقبت هاي صحيح بعد از جراحي ايمپلنت، ممكن است بهبودي به تأخير بيفتد. براي مثال لازم است كه به مدت چندين هفته غذاها را نرم تر بخوريد و در ناحيه اي به غير از ايمپلنت بجويد.

در ادامه با مهمترين دستورالعمل هاي پس از ايمپلنت آشنا خواهيد شد و اين اطمينان به شما داده خواهد شد كه بهبودي پس از جراحي سريع و عاري از هرگونه عارضه است.

مراقبت هاي بعد از عمل جراحي ايمپلنت كدامند؟

اين مراقبت ها خود به چندين بخش تقسيم مي شوند كه در ادامه آنها را توضيح خواهيم داد.

مراقبت هاي روز جراحي

پس از اينكه عمل جراحي به پايان رسيد سعي كنيد براي باقيمانده اين روز اين موارد را با دقت رعايت كنيد:

  • تف نكنيد. از دستمال براي پاك كردن دهان خود استفاده كرده و يا در صورت نياز بزاق خود را قورت دهيد.
  • از ني براي نوشيدن استفاده ننماييد و نوشيدني خود را مستقيم از فنجان يا ليوان مصرف كنيد.
  • سيگار نكشيد.
  • انگشتان و زبان خود را از ناحيه جراحي دور كنيد.

توجه داشته باشيد كه عدم مراقبت هاي اوليه بعد از عمل جراحي ايمپلنت، و فشار دادن ناحيه جراحي مي تواند لخته خوني را كه در حال شكل گيري است از بين ببرد و باعث خونريزي شود. همچنين، سيگار كشيدن مي تواند احتمال عفونت را افزايش دهد.

مراقبت هاي بعد از عمل جراحي ايمپلنت

- خونريزي

برخي از خونريزي هاي جزئي بعد از جراحي ايمپلنت دندان انتظار مي رود. اما معمولا آنها به سرعت فروكش كرده و ظرف يك يا دو ساعت بعد متوقف مي شود. شما مي توانيد يك تكه گاز را با فشار به مدت 30 تا 45 دقيقه روي ناحيه جراحي نگه داريد.

- ورم بعد از ايمپلنت

اكثر بيماران پس از جراحي در دهان مقداري تورم را تجربه خواهند كرد. ممكن است آن خفيف يا شديد باشد و البته براي هر بيمار متفاوت است. تورم ممكن است چند روز طول بكشد. برخي كبودي ها نيز ممكن است روي صورت ايجاد شوند.

- رژيم غذايي

يكي از مهمترين بخش هاي مراقبت بعد از عمل جراحي ايمپلنت مرتبط با رژيم غذايي است. شما مي توانيد به محض از بين رفتن بي حسي موضعي، از غذاهاي نرم مانند سيب زميني پخته، ماكاروني، پنير، سوپ يا تخم مرغ استفاده كنيد.

به محض اينكه احساس كرديد بهتر شده ايد مي توانيد رژيم معمولي را از سر بگيريد. با اين حال، لطفاً سعي كنيد به طور مستقيم در محل هاي كاشت چيزي را نجويد.

- بهداشت دهان

بهداشت دهان و دندان نيز يكي ديگر از مراقبت هاي بعد از عمل جراحي ايمپلنت است. شما مي توانيد شستشوي دهان را با مقداري آب نمك گرم (1 قاشق چايخوري نمك در 8 اونس آب گرم) شروع كنيد. همچنين مي توانيد دندانهاي خود را به طور معمول مسواك بزنيد، اگرچه در نزديكي محل هاي جراحي بايد بسيار مراقب باشيد.

مراقبت هاي بعد از عمل جراحي ايمپلنت

- دهانشويه بعد از ايمپلنت

دهانشويه مي تواند تأثير مطلوبي بر كاهش هاليتوز يا بوي بد دهان، باكتري هاي مولد پوسيدگي و آفت هاي دهاني داشته باشد. بهترين دهانشويه براي ايمپلنت محصولي است كه فاقد الكل بوده و بهترين تأثير را بر جاي بگذارد. دهانشويه هاي درمان به دليل خاصيتي كه در كاهش پلاك هاي دنداني و عفونت دارند مناسب ترين گزينه به شما مي روند.

- مديريت درد

متأسفانه اكثر جراحي هاي دهان با درد همراه هستند. پس مديريت درد نيز يكي از مراقبت هاي مهم بعد از عمل جراحي ايمپلنت به شمار مي رود. اگر شما به داروهاي ضد التهابي غير استروئيدي مانند ايبوپروفن حساسيت نداريد، توصيه مي شود كه قبل از اينكه تأثير بي حسي از بين برود آن را مصرف كنيد. تب بعد از ايمپلنت نيز يكي از عوارض احتمالي اين جراحي است.

در صورت بروز تب و لرز شما مي توانيد با دندانپزشك خود مشورت كرده و داروهاي مورد نياز را دريافت كنيد. دندانپزشكان همچنين ممكن است آنتي بيوتيك بعد از ايمپلنت را نيز براي به حداقل رساندن عفونت تجويز نمايند. همچنين از متخصص مربوطه سوال كنيد كه بعد از ايمپلنت چند روز آنتي بيوتيك بخوريد.

ايمپلنت دندان مقرون به صرفه تر از آن چيزي است كه فكر مي كنيد. پس قبل از اينكه در اين مقاله، اعداد و ارقام ايمپلنت دندان را براي شما آشكار كنيم، سعي كنيد به هزينه آن به عنوان يك سرمايه‌گذاري نگاه كنيد. به طور كلي، هزينه اين نوع جراحي نسبت به ساير ترميم هاي دندان مي تواند كمي متفاوت باشد. در واقع، زماني كه شروع به تحقيق در مورد قيمت ايمپلنت دندان مي كنيد، به سرعت متوجه مي شويد كه هزينه يك ايمپلنت منفرد مي تواند از ايمپلنت هاي چند دنداني بسيار متغير باشد.

- فعاليت

يكي ديگر از مراقبت هاي بعد از ايمپلنت مربوط به فعاليت شما است. شما مي توانيد پس از قطع داروهاي مسكن و عدم درد، فعاليت هاي عادي خود را از سرگيريد. در مورد ورزش نيز لازم به ذكر است كه فعاليت خود را به تدريج افزايش دهيد. توجه داشته باشيد كه رعايت دستورالعمل ها و مراقبت هاي بعد از جراحي ايمپلنت الزامي است و آنها به گونه اي طراحي شده اند كه شما هر چه بهتر و سريع تر بهبود يابيد. توصيه مي كنيم جراحي خود را در كلينيك دندانپزشكي معتبر انجام دهيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: بليط هواپيما
[ ۳۱ تير ۱۴۰۱ ] [ ۰۳:۵۸:۵۲ ] [ پاوه ]

علت تفاوت قيمت در ايمپلنت دندان و اينكه هزينه آن به چه عواملي بستگي دارد، يكي از اولين سوالاتي است كه بيماران براي جايگزين كردن دندان هاي از دست رفته خود مي پرسند. چه يك دندان از دست داده باشيد و چه يك قوس كامل، احتمالا در مورد ايمپلنت فكر كرده ايد. اما ممكن است چيزي كه شما را متوقف كند قيمت ايمپلنت دندان باشد.

در حالي كه ايمپلنت دندان نياز به هزينه بالايي دارد اما نتيجه نهايي ماندگار، پايدار و زيبا مي باشد. در مقايسه با ساير گزينه هاي جايگزيني دندان كه فقط قسمت هاي قابل مشاهده دندان هاي از دست رفته را بازيابي مي كنند، ايمپلنت دندان كه هم ريشه و هم تاج را جايگزين مي نمايد ايده آل مي باشد. در ادامه مقاله در مورد علت تفاوت قيمت در ايمپلنت دندان و عواملي كه بر هزينه آن تأثيرگذار هستند صحبت خواهيم كرد. با ما همراه باشيد.

علت تفاوت قيمت در ايمپلنت به چندين عامل بستگي دارند از جمله:

 تعداد ايمپلنت هاي مورد نياز

يكي از دلايل تفاوت قيمت ايمپلنت دندان، تعداد ايمپلنت مورد نياز مي باشد. هر اندازه تعداد جايگزيني دندان بيشتر باشد، هزينه درمان نيز بالاتر خواهد بود. البته دندانپزشك به بيمار توصيه مي نمايد آنچه كه را كه او طي درمان پيشنهاد مي كند در نظر بگيرد.

در برخي از كلينيك دندانپزشكي ، بيماران پس از اولين ايمپلنت، ايمپلنت هاي اضافي را با كمي كاهش قيمت دريافت مي كنند و تا زماني كه اين درمان تكميل شود، هزينه هاي جراحي نسبتا ثابت خواهند ماند.

ناحيه اي كه دندان از دست رفته بايد جايگزين شود

يكي ديگر از اين عوامل موثر، ناحيه اي است كه در آن ايمپلنت انجام مي شود. در واقع، قرار دادن دندان هاي جايگزين بايد مورد توجه قرار گيرد. برخي نواحي هستند كه دسترسي را كمي چالش برانگيز كرده و ممكن است براي درمان ايمپلنت از روش هاي پيچيده تري استفاده شود. بدين ترتيب، هزينه ايمپلنت دندان مي تواند بالاتر رود.

نياز به تراكم استخوان يا درمان هاي اضافي

تراكم استخوان نيز يكي ديگر از علت هاي تفاوت قيمت در ايمپلنت دندان مي باشد. در حقيقت، تراكم استخوان يكي از اولين معيارهايي است كه دندانپزشك آن را براي ايمپلنت ارزيابي مي نمايد. دليل آن هم اين است كه موفقيت ايمپلنت هاي دندان بستگي زيادي به اين مسئله دارد كه استخوان فك چقدر مي تواند از دندان جايگزين حمايت كند.

براي بيماراني كه از تراكم كافي استخوان برخوردار نيستند، دندانپزشك قبل از در نظر گرفتن هر روش ديگري، پيوند استخوان را پيشنهاد مي كند. اين روش آماده سازي مي تواند بر هزينه كلي درمان تأثير بگذارد. علاوه بر اين، هزينه هاي اضافي ديگر نظير كشيدن دندان يا بيماري هاي لثه كه بايد درمان شوند بر هزينه ها تأثير مي گذارند.

هزينه هاي آماده سازي ايمپلنت

هزينه آماده سازي نيز مي تواند يكي ديگر از علل تفاوت قيمت در ايمپلنت دندان باشد. به منظور تعيين محل دقيق قرار دادن ايمپلنت، دندانپزشك از اشعه ايكس و ساير اسكن ها بهره مي گيرد تا تصوير كاملي از دهان بيمار به دست آورد. اين مراحل براي اطمينان از صحت روش و اثربخشي برنامه درماني ضروري هستند.

كيفيت مواد ايمپلنت

انواع مختلفي از مواد در ساخت ايمپلنت هاي دنداني به كار مي روند كه با توجه به كيفيت و عملكردي كه ارائه مي دهند مي توانند هزينه متفاوتي داشته باشند. بسياري از دندانپزشكان از بهترين مواد براي بيماران خود استفاده مي كنند. اين مواد با كيفيت درست است كه هزينه بالاتري دارند اما با كاهش احتمالي عوارض مي توانند در درازمدت در زمان و هزينه صرفه جويي كنند.

سخن پاياني

به طور كلي برآورد هزينه ايمپلنت هاي دنداني به آساني تعيين قيمت يك ايمپلنت واحد نيست. توجه داشته باشيد كه دندانپزشكان بايد به سلامت دهان و دندان بيمار، نيازها و خواسته هاي فردي او، پيچيدگي روش و ساير گزينه هاي ديگر كه بر نتيجه عمل ايمپلنت تأثير مي گذارند توجه كنند. براي اطلاعات بيشتر در مورد علت تفاوت قيمت ايمپلنت دندان و برآورد دقيق هزينه مي توانيد با يك دندانپزشك با تجربه صحبت كرده و براي يك برنامه درماني مناسب و دريافت بهترين نتيجه با او مشورت نماييد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: بليط هواپيما
[ ۳۱ تير ۱۴۰۱ ] [ ۰۳:۵۸:۳۲ ] [ پاوه ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By bigsite :.

درباره وبلاگ

خريد بليط هواپيما ايران اير
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
امکانات وب