خريد بليط هواپيما ايران اير
نويسندگان
لینک دوستان
قالب وبلاگ
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
همه : 94688
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

پروازهاي هوايي براساس امكاناتي كه به مسافران ارايه مي كنند به بخش هاي مختلفي تقسيم شده اند كه شامل پرواز فرست كلاس، تجاري و اقتصادي مي شود و درهريك خدمات خاصي ارايه مي شود.

 

شايد شما هم در هنگام خريد بليط هواپيما به عبارت هايي مانند كلاس پروازي V برخورد كرده باشيد و هر چه كرده ايد نتوانسته ايد معناي اين عبارت ها را بدانيد. براي اينكه كاملا به تمامي عبارات و حروف استفاده شده در پروازها آشنا شويد ما در دل سفر همه اين مفاهيم را توضيح مي دهيم.

شما هم هنگام خريد بليط هواپيما به كلاس هاي مختلف پروازي مانند كلاس پروازي V يا كلاس F برخورد كرده ايد و معني آن را ندانسته ايد. يا كسي از شما معاني كلاس هاي پروازي را پرسيده است و شما نتوانسته ايد تفاوت كلاس اكونومي و بيزينس را شرح دهيد و در اين مورد به مشكل خورده باشيد. در اين مطلب قصد داريم تفاوت بين كلاس هاي پروازي و معاني و مفاهيم آن ها را شرح دهيم.

مطابق دستورالعمل يكسان تدوين شده، براي قيمت بليط هواپيما هر مسير هفت رده يا كلاس در نظر گرفته شده كه با حروف انگليسي به ترتيب M:، Y، Q، E،كلاس پروازي V ، و J مشخص مي شود.

اين حروف در واقع توصيف كننده ارزان ترين رده قيمتي، اكونومي (پرواز اقتصادي)، كلاس مابين اكونومي و بيزينس، بيزينس كلاس مخصوص تجار) و فرست كلاس (گران ترين، لوكس ترين و ويژه ترين كلاس پروازي) است.

تفاوت ميان اين كلاس ها را در رده اول زمان پرواز و در رده دوم خدمات ارائه شده به مسافر، روي زمين و داخل هواپيما مشخص مي كند.

اين كلاس ها براي تمام ايرلاين ها يكسان است و تفاوتي در اين زمينه نيست، به اين ترتيب كه ايرلاين ها كلاس هاي اكونومي را در چهار زيربخش Y،Q،E،M و كلاس پروازي بين اكونومي و بيزينس كلاس پروازي V و بيزينس كلاس و فرست كلاس J را مبناي تعيين قيمت ها براي مسيرهاي داخلي خود گرفته اند.

انواع كلاس پروازي

با توجه به قوانين سازمان حمل و نقل بين المللي هوايي (ياتا) صندلي هاي هواپيما داراي رده بندي (كلاس بندي) پروازي مختلفي است كه مسافران مي توانند بليط هواپيماي خود را با مشخص كردن كلاس پروازي دلخواه تهيه كنند. قابل ذكر است كه قيمت بليط هواپيما براي انواع كلاس پروازي متفاوت است.

درجه يك: فرست كلاس : First Class يا F

فرست كلاس گرانترين صندلي هاي يك پرواز را دارد و قيمت آن از ديگر كلاس هاي پروازي بيشتر است. صندلي فرست كلاس تك نفره، مبله، اتاقك مانند و خصوصي است. امكانات رفاهي فرست كلاس متفاوت است و شامل تلويزيون خصوصي با ريموت كنترل، لپ تاپ، سرويس اينترنت ماهواره اي، صندلي هاي اتوماتيك با قابليت تنظيم زير پا، پشت و پشتي سر به حالت يك بالش انعطاف پذير و سرويس بهداشتي جداگانه است.

در اين كلاس پروازي غذاي گرم سرو مي شود و انتخاب نوع غذا با مسافر و از روي منوي غذايي است. در واقع سرويس كترينگ اين كلاس پروازي متفاوت است و همچنين از كيفيت بالاتري نيز برخوردار است. از نظر پذيرايي نيز مهمانداران اين كلاس پروازي با تجربه تر و توجه خاصي به مسافران دارند. هنگام سوار شدن مسافران فرست كلاس جزو آخرين مسافران هستند و انتقال آنها تا هواپيما به صورت جداگانه از ساير مسافرين انجام مي‌شود. در ترمينال فرودگاه نيز كانتر پذيرش آنها كانتري مجزاست و براي دريافت كارت پرواز اولويت دارند. مسافران فرست كلاس نخستين مسافراني هستند كه هنگام پياده شدن از هواپيما خارج مي‌شود.

قابليت خريد بليط هواپيما يكي از اصلي ترين خدماتي است كه شركت هاي هواپيمايي و آژانس هاي فروش [بليط خارجي] و بليط پرواز خارجي به صورت اينترنتي به مسافران ارائه مي دهند. با اين روش مسافران براي خريد بليط چارتر راحتي بيشتري خواهند داشت چون تهيه بليط ارزان هواپيما را ميسر خواهد كرد. دل سفر ليست قيمت بليط هواپيما را به شما عرضه مي كند.

بيشتر مشتريان فرست كلاس، مسافران VIP و سرمايه داران بزرگ هستند. كليه امكانات ذكر شده در يك كابين جدا از مسافرين عادي وجود دارد و حتي علاوه بر اين امكانات، گاهي اتاق جلسات و يك يا چند لابي خصوصي هم در هر كابين وجود دارد تا افراد بتوانند در كنار يكديگر جلساتشان را برگزار كنند. براي كلاس پروازي فرست كلاس اكثرا" از هواپيماهاي دو طبقه بوئينگ و ايرباس استفاده مي شود كه فضاي بيشتري را بتوانند در اختيار شركت هاي هواپيمايي بگذارند.

در سال 2016، طبق سايت معتبر اسكاي تركس، بهترين كابين هاي فرست كلاس دنيا به ترتيب به ايرلاين هاي الاتحاد، امارات، ايرفرانس، سنگاپور ايرلاينز اختصاص داشت.

درجه تجاري : كلاس تجاري - business class يا C

كلاس تجاري دومين كلاس تجار است كه بعد از فرست كلاس قرار گرفته است. صندلي اين كلاس پروازي در دو رديف جدا هستند و به طور معمول، در جلوي كلاس اكونومي و با فاصله‌ بيشتري از هم قرار دارند. صندلي هاي بيزنس كلاس مبله هستند و اگرچه نسبت به فرست كلاس از درجه پايين تري برخوردار هستند ولي راحت و اتوماتيك و جادار هستند. امكانات كنترل صوتي و تصويري در كابين اين كلاس ها به صورت همگاني وجود دارد.

در كلاس تجاري سرو غذاهاي گرم و داراي كترينگ متفاوت و كامل است، اما در درجه اي پايين تر از فرست كلاس است. امكانات رفاهي مانند كانتر مستقل و حمل و نقل مجزا از ترمينال تا هواپيما و بالعكس در اين كلاس پروازي وجود دارد. در كلاس تجاري مهماندارها رسيدگي بيشتري دارند و كلاس كابين از ساير مسافرين مجزاست. قيمت بليط بيزنس كلاس نسبت به فرست كلاس پايين تر اما نسبت به اكونومي بالاتر است.

همچنين لازم به ذكر است كه در سال 2016، ايرلاين هاي سنگاپور ايرلاينز، قطر ايرويز، اتحاد ايرويز و ژاپن ايرويز به ترتيب بهترين كابين هاي كلاس تجاري را دارا بودند.

درجه اقتصادي: كلاس اكونومي - economy class يا Y

كلاس پروازي v اكونومي آخرين كلاس پروازي است كه در ايران رواج دارد و مشتريان آن مسافران عادي هستند. اين كلاس امنيت خوبي هم دارد مي توانيدآخرين سقوط هواپيما در ايران را مطالعه كنيد. كلاسي اكونومي در يك پرواز بيشتر صندلي‌ها را به خود اختصاص مي‌دهد؛ قيمت بليط آن پايين ترين نرخ بليط هواپيما را دارد و صندلي هاي كلاس اقتصادي در رديف هاي كنار هم قرار دارند. امكاناتي كه براي مسافران اين نوع پرواز در نظر گرفته مي‌شود، معمولاً از تعداد محدودي روزنامه، مجله‌ تبليغاتي و كارت راهنماي پرواز فراتر نمي‌رود.

در بعضي هواپيماها براي صندلي‌هاي كلاس اكونومي مانيتور و هدفون هم تعبيه شده است كه مسافران در تغيير برنامه‌‌هاي آن حق انتخاب زيادي ندارند؛ اما در بيشتر هواپيماها، براي تمام مسافران بخش اكونومي يك مانيتور بزرگ وجود دارد كه برنامه‌ مشخصي پخش مي‌كند. ساير امكانات و تفريحات براي مسافران در كلاس پروازي V به خط پروازي و البته مدل هواپيما و چگونگي كار هواپيما (هواپيما چگونه كار مي كند اطلاعات خوبي را درباره عملكرد هواپيما به شما مي دهد) بستگي دارد.

 آسيانا ايرلاينز، ژاپن ايرلاينز، كرين ايرلاينز و سنگاپور ايرلاينز، به ترتيب در سال 2016، به عنوان بهترين ايرلاين هاي موجود در كلاس اكونومي شناخته شدند.

امتیاز:
بازدید:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۲۴:۰۳ ] [ پاوه ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By bigsite :.

درباره وبلاگ

خريد بليط هواپيما ايران اير
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
امکانات وب